Twitter Yeni Reklam Sistemini Duyurdu

Sosyal medya devi Twitter, yavaş yavaş kullanıcılara kazanç getirecek sistemleri kullanıma açmaya başlıyor. Sosyal medya devinin son olarak görüntülü tweet paylaşımları için yeni düzenlemeler yayınlamıştı. Firma tarafından yapılan güncelleme açıklaması sonrasında sisteme yapay zeka artısı da geleceğinin bilgisi verilmişti.

Henüz 2 gün önce duyurulan yeni özellik sonrasında şimdi ise yeni bir kazanç sistemi olarak gelecek bir güncelleme daha ortaya çıktı. Bu kez yeni güncellemeyle beraber uygulamanın reklam ve sponsorluk kısmında geliştirileceği görülecek. Üstelik bu kez sadece Twitter için geçerli olacak bir reklam sisteminden söz etmiyoruz. Bunun yanında kullanıcılarda yeni reklam sisteminden kazanç elde edebilecekler.

Twitter Hikayelerinde Reklam

Yeni sistem sayesinde kullanıcıların Twitter üzerinden yapabilecekleri hikayeler paylaşımlarına reklam alabilecekleri açıklandı. Yeni düzen sayesinde paylaşılan hikayelere istendiği gibi sponsor almak mümkün olacak. Sadece bölgesel sponsorlukların yapılmayacağı kullanıcıların yurt dışından da reklam anlaşması alabilecekleri belirtildi.

Twitter

Birkaç farklı merkez üzerinden reklamların alınabileceği ve bu şekilde de kullanıcıların ekstra bir gelir elde edebilecekleri belirtiliyor. Yeni sistemle beraber kullanıcıların YouTube reklam gelirleri gibi gelir elde etmeleri mümkün kılınacak. Ancak yeni sistemin ve marka desteklerinin ne boyutta olacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Yani şu an için elde edilen reklam yönetmelik bilgileri oldukça sınırlı.

Twitter uygulaması içerisinde özellikle takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıları bu şekilde sponsorluk anlaşmalarıyla beraber ekstra bir gelir elde etmeleri sağlanmış olacak. Sistem şu an için belli bölgelerde ve belli markalarla tek edildiğini de belirtelim. Testlerin başarılı olması durumun hikayeler paylaşımlarının içerisinde sponsor reklamlarının gösterilmesi özelliği herkes için açık hale getirilecek. Güncellemenin herkes için yayınlanmasının ardından sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgileri de paylaşacağız. Reklam yönetmeliğini de bu şekilde görmek mümkün olacak.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
505 görünteleme
Mobil
505 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
482 görünteleme1
Mobil
482 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.