Twitter Yeni Bir Döneme Geçiyor

Sosyal medya uygulamalarında geri planda kalmaya başladığı açık bir şekilde gözüken Twitter, yavaş yavaş yeniden canlanmaya başladı. İlk olarak canlı yayın sistemleri konusunda yenilikler yaparak ilgi çekmeye çalışan uygulama, hemen sonrasında ise kendi için en büyük adımı atmış ve karakter sınırını 280 seviyesine çıkarmıştı. Karakter sınırı 140 karakterden, 280 karaktere çıkartılmıştı.

Karakter sınırının ki katına çıkarılmasından sonra ise bu kez görsellerle yapılan paylaşımlara el atıldı. Görselli paylaşım yapan kullanıcılar için gelecek olan yeni sistem ise çok daha dikkat çekecek gibi duruyor. Hemen sistemin yeniliklerine geçelim.

Twitter Görsel Paylaşımları Değişiyor

Görsellerin bulunduğu bir metin paylaşımı yapılması, 2011 yılında uygulamaya gelmiş olan özelliklerden bir tanesiydi. Fakat bu özellik çok basit seviyede tutuldu. Yani paylaştığınız görselleri, çok detaylı bir şekilde düzenlemeniz mümkün olmuyordu. Bunun yerine sistemde yapılan otomatik kırpma özellikleri ve otomatik düzenleme özellikleri kullanılıyordu. Fakat bu sistem pek memnun edici bir sistem olmadı. Kullanıcıların görsellerinin özellikle kırpma kısmında istenen başarıyı gösterememesi epey bir eleştiriliyordu.

Twitter

Twitter ise işte bu sistemi değiştirecek. Sosyal medya uygulaması bundan sonraki dönemde çekilen fotoğraflar paylaşılmadan önce çok daha başarılı bir düzenleme sistemi sunacak. Fotoğraflar bu kez yapay zeka ile düzenlenecek. Yapay zeka ile yapılan düzenlemeler, çok daha iyi bir kırpma oranı verirken aynı zamanda görsel içerisinde öne çıkması gereken kısımların yapay zeka tarafından algılanıp, otomatik olarak öne çıkarılacağı da belirtildi. Görsellerde bulunan özellikle yüzlerin bu şekilde öne çıkarıldığını ve paylaşımda vurgulandığını göreceğiz.

Yeni sistem Twitter web üzerinden kullanılmaya başlandı. Fotoğraflar artık yapay zeka ile desteklenerek düzenleniyor. Fakat şu an için bu güncelleme web sürümüyle sınırlı tutulmuş durumda. Akıllı telefonlar için gelecek olan sürüm için ise tarih verilmedi. Akıllı telefonlar için gelecek olan güncellemenin üzerinde çalışıldığı ve birkaç ay içerisinde de yayınlanmasının planlanmış olduğunu da ekleyelim. Bakalım yeni düzenleme ne kadar etkili olacak?

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
519 görünteleme
Mobil
519 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
499 görünteleme1
Mobil
499 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.