Samsung İşlemci Üretiminde Zirveye Oturdu

Mobil işlemci üretiminde kendisini yavaş yavaş gösteren markalardan biri olan Samsung, en son geçtiğimiz günlerde Exynos nesillerini güncelleyerek gündeme gelmişti. Yeni işlemci modellerinin tanıtılmasının hemen ardından, markanın bundan sonraki işlemci modellerini başka akıllı telefonlara satacağı da ortaya çıkmıştı.

Artık sadece kendi akıllı telefonları için değil bunun yanında başka markaların akıllı telefonları içinde işlemci üretimine giren markanın, yeni işlemci modelleri sonrasında ise bu piyasayı da ele geçirdiği ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre yeni işlemci modelleri sonrasında Samsung, bu alanda en büyük rakibi olan Intel’i geride bıraktı ve işlemci üretiminde zirveye oturdu.

Samsung Hacmini Bir Hayli Arttırdı

Ortaya çıkan güvenlik açıklarının henüz satışlarına etki etmediğini gördüğümüz Intel işlemcilerinin, tüm bunlara rağmen geçen sene istediği rakamlarda satış elde edemedi. Aslında elde edilen gelirler oldukça yüksek seviyede ancak markanın rakibi olan Samsung bu alanda biraz daha farkını konuşturmuş gibi duruyor. Intel’in geçen sene satışlarında 62.8 milyar dolar elde etmiş olması, markayı yıllardır oturduğu liderlik koltuğundan da indirmiş gibi gözüküyor.

Samsung

Intel tarafından 62.8 milyar dolar gibi bir gelir elde edilirken, Samsung aynı sektörde 69.1 milyar dolar gelir elde etti. Markanın rekor bir fark ile liderliği ele almış olması, Güney Koreli teknoloji devinin bu alana da damga vurmasını sağladı. Tabii ki bu durumun üzerinden etken olan birçok detay var. İlk olarak Intel’in bilgisayar modellerine yönelmesi ve son dönemde akıllı telefonların bilgisayarlara oranla çok daha fazla satması, Intel’in biraz geri plana düşmesine neden oldu.

Aynı şekilde Samsung ise sürekli artan akıllı telefon satışlarıyla beraber, işlemci üretimini de arttırmaya başladı. Hal böyle olunca liderliğin değişmiş olması beklenen bir durumdu. Intel’in mobil alanda bir atılım yapması ve akıllı telefonlar için pazara girmesi ise durumu tamamen değiştirebilir. Bunun için markanın atacağı adımları merakla beklemek gerekiyor. Bakalım yarışta kim öne geçecek? Şimdilik Güney Koreli teknoloji devi liderliğin tadını çıkaracak gibi.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
506 görünteleme
Mobil
506 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
482 görünteleme1
Mobil
482 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.