Nokia Android Pazarında %1’lik Paya Ulaştı

4 Şubat 2018
497 Görünümler

Akıllı telefon dönemine dahil olamayarak, belki de bu arada en büyük şaşkınlığa Nokia yarattı. Akıllı telefon terimi ortaya çıktığı anda zirve noktada olan Nokia, akıllı telefonların değişimini kabul etmeyince günden güne erimeye başladı. Tam o sıralarda Lumia modellerini denemiş olsa da Android işletim sisteminin ayrıcalıklarını sunamayan marka resmen battı.

Microsoft tarafından yapılan anlaşma sonrasında da Windows Phone ile gördüğümüz serilerde de başarılar elde edilemedi. Bunun sonuçları olarak sürekli dibe giden bir marka gördük. Fakat HMD Global çatısı altına girdiği andan itibaren Nokia eski günlerine dönememiş olsa da yeniden adını duyurmaya başladı. Son paylaşılan satış verileri de bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Nokia Ne Kadar Satış Elde Ediyor?

Yeni seri akıllı telefonlarla beraber yeniden yükselişe geçen markanın Nokia 6 modeliyle başladığı yükseliş devam edecek gibi gözüküyor. Paylaşılan verilere baktığımızda ilk Android modelinin 100 bin adet satış elde ettiğinden bahsedilmiş.

İlk partide elde edilen 100 bin adet satış rakamından sonra, markanın yeni modellerini küresel arenaya açtığı görülüyor. Bu andan itibaren yeni modellerini de tanıtan marka, tüm akıllı telefon serileriyle beraber başarı elde etmeyi de bilmiş. Öyle ki geçen sene için yapılan satış verileri paylaşımı sonrasında, toplamda 8.45 milyon adet telefon satışının gerçekleştirildiği görülüyor.

Nokia

Bu kadar telefon satılması Apple ve Samsung için komik rakamlar gibi gözükebilir. Fakat zaten zor olan akıllı telefon pazarı rekabetinde, sıfırdan bu kadar satış elde edip %1’lik bölümü oluşturmak kolay değil. 2018 yılı akıllı telefonlarıyla beraber satışlarının daha da yükseleceğini düşündüğümüz markanın, yavaş yavaş eski konumuna gelmeye başladığını görüyoruz. Tabii ki bu durum için oldukça uzun bir zaman geçmesi gerekecek. En azından yeni modellerin daha güven içerisinde satışa çıkacak. Net bir şekilde bunu söyleyebiliriz.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
519 görünteleme
Mobil
519 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
498 görünteleme1
Mobil
498 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.