LG Akıllı Telefonları İçin Beklenen Adımı Attı

5 Şubat 2018
255 Görünümler

Güney Kore’nin iki büyük teknoloji firmasından biri olarak biliniyor. Samsung’un hemen sonrasında bölgenin akıllı telefon markalarından biri olarak da anılan LG, diğer tüm kategorilerinde başarı elde etmiş olsa da akıllı telefon pazarında bir türlü istediğini alabilmiş değil.

Beyaz eşya ve televizyonlarda en başarılı firmalardan biri olan markanın, akıllı telefonlarda ise uzun süredir zarar açıklamış olması, sektörde farklı yönler çizilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştı. Beklenen ilk açıklama geçen ay gelmişti. G7 akıllı telefonlarını hemen tanıtmayacağını belirterek, bu alanda farklı bir işleyişe gideceğini ortaya koyan markanın, ilk radikal adımı da sonunda geldi.

LG Çin Pazarından Çekildi

Bugün firma yetkilileri tarafından gelen haberler sonrasında markanın, Çin pazarından tamamen çekildiği ortaya çıktı. Çin gibi en büyük pazarlardan biri olarak bilinen küresel bir alandan çekiliyor olması, markanın bu alanda bambaşka bir stratejisi olacağını gösteriyor.

Fakat burada yapılan neden açıklaması da çok önemli. LG, Çin pazarından çekildi ancak bu durum markanın lehine olarak gerçekleşecek bir durum olarak belirtiliyor. Öyle ki firmanın geçen dönemde 192 milyon dolar zarar açıkladığını gördük. 192 milyon dolar gibi bir zarar açıklamasından sonra, rekabet edilemediği için LG’nin Çin pazarından çekildiği belirtiliyor.

LG

Çin pazarında iddialı akıllı telefon üreticilerinin varlığını düşünecek olursak, LG kötü bir adım atmadı demek daha doğru olacaktır. Öyle ki markanın gerçekten bu alanda ciddi oranda satış elde edemediğini görüyor. Bunun için Çin pazarına üretilen akıllı telefonların ekstra bir zarara yol açtığı görülüyor.

Bu durumdan kurtulmak isteyen markanın artık pazardan çekildiği belirtiliyor. Yeni akıllı telefon modellerinin üretiminde de sistem değişikliklerine gidilecek olması, yeni oluşuma gidileceğini gösteriyor. Zaten G7 akıllı telefon modellerinde belli sistem değişikliklerine gidilecek olması ve serinin piyasaya çıkışının ertelenmiş olmasının nedeni bu olarak gösteriliyor. Bundan sonra daha ne gibi adımlar atılacak bilinmez ama Güney Koreli teknoloji firmasının bu alanda yeni bir çalışma dönemi içerisine girdiği kesin.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
411 görünteleme
Mobil
411 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
386 görünteleme1
Mobil
386 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.