Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

5 Şubat 2018
378 Görünümler

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak kalmaya başladık. Fakat her ne kadar durum bu olsa da bazı teknoloji firmaları hala bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak Intel tarafından bu yönde bir adım atıldığı belirtiliyor. Üstelik Intel Sanal Gerçeklik gözlüğü geliştirmelerinin rakiplerine göre çok daha başarılı olacağı ve biraz daha farklı bir sistemle çalışacağı belirtiliyor.

Sadece bir sanal gerçeklik gözlüğü değil, beraberinde bir artırılmış gerçeklik sistemi beklediğimiz markanın, yeni gözlük özelliklerine bakalım.

Intel Sanal Gerçeklik Gözlüğü Bileklikle Beraber Çalışacak

Gelen ilk bilgilere bakacak olursak, Intel Sanal Gerçeklik gözlüklerinde artırılmış gerçeklik sistemleri de sunulacak. Bunun için kullanıcıların lazer odaklı bir bileklik takması gerekecek. Bileklik ile Intel Sanal Gerçeklik gözlükleri arasında bağlantı kurulacak. Lazer bileklik sanal gerçeklik görüntülerinin real dünyaya aktarılmasını sağlayacak ve Intel Sanal Gerçeklik sayesinde kullanıcılar hem real dünya görüntülerini hem de sanal dünya görüntüleri bir arada görebilecekler. Bir nevi iki gerçeklik üst üste olacak.

Intel Sanal Gerçeklik

Özellikle adres tariflerinde ve navigasyon sistemlerinde farkını gösterecek olan Sanal Gerçeklik gözlükleri, şu an için geliştirme aşamasında olan bir proje olarak değerlendiriliyor. Projenin başarı elde etmesi durumunda Intel’in yeni ürünleri doğrudan pazara sunması bekleniyor. Markanın şu an için bu alana ayırdığı bütçenin ise 350 milyon dolar olduğunu ekleyelim. Yani çok ciddi bir fon ayrımı gerçekleştirilmiş durumda.

Bu nedenle sanal gerçeklik gözlüklerinin beklenen başarıyı ortaya koyması beklentisi var. Detaylar için Intel Sanal Gerçeklik gözlük tanıtımlarını beklemek gerekiyor. Firma bu konuda resmi açıklamaları zaman zaman yapacağını belirtmiş durumda. Bakalım yeni gözlükler nasıl teknolojileri kullanıcılara sunacak? Şimdilik verilen bilgiler Microsoft Hololens serisinden aşağı kalmayacak bir gözlük geleceğini gösteriyor.

Ilginizi çekebilir

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
411 görünteleme
Mobil
411 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
385 görünteleme1
Mobil
385 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

LG Akıllı Telefonları İçin Beklenen Adımı Attı
Mobil
254 görünteleme
Mobil
254 görünteleme

LG Akıllı Telefonları İçin Beklenen Adımı Attı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Güney Kore’nin iki büyük teknoloji firmasından biri olarak biliniyor. Samsung’un hemen sonrasında bölgenin akıllı telefon markalarından biri olarak da anılan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.