Instagram Hikayeler Yazı Modu Özelliği Aldı

2 Şubat 2018
398 Görünümler

Instagram Hikayeler bölümü için yaptığı yatırımlarına devam ediyor. Kısa bir süre önce yayınlanan güncellemeyle bu alanı daha da renklendiren sosyal medya devi, son olarak ise görüntülü görüşme ve gönderi zamanlama sistemleriyle beraber gündeme gelmişti.

Yayınlanan bu yeni güncellemelerin özellikleri konusunda da detaylı bilgilendirmeler yapmıştı. Şimdi ise uygulamanın yeni bir güncelleme daha aldığı açıklandı. Yine hikayeler bölümü için gelen güncellemenin ise bu kez sistemi biraz daha değiştireceğini göreceğiz. Öyle ki yeni güncellemeyle beraber uygulamaya yazı paylaşımı özelliği gelecek.

Instagram Hikayeler Yazı Paylaşım Dönemi

Kullanıcılar doğrudan Instagram Hikayeler bölümünü kullanarak bu alan üzerinden tıpkı fotoğraf paylaşır gibi yazı paylaşabilecek. Bir nevi duvar yazısı olarak gösterilebilecek olan yeni özellik sayesinde bir nevi özlü söz dizisi oluşturmak mümkün olacak. Sadece yazılarla hazırlanmış bir hikaye paylaşılabilecek. Yazılarla paylaşılan hikayeler içinde yine düzenlemeler yapılabilecek. Başta yazılar düzenlenebilecek. Yazılar için fon değişiklikleri, renk değişiklikleri, desen değişiklikleri gibi birçok özellik değiştirilebilecek.

Instagram Hikayeler

Parlak, neon, fosforlu görünümde de yazılar hazırlamak mümkün olacak. Yeni özellikle beraber çıkartmalar kısmında da bazı yeni eklentiler olduğunu göreceğiz. Bu eklentilerle beraber tüm çıkartmalarında Instagram Hikayeler yazı paylaşımlarında kullanılabileceğini de hatırlatalım. Bunun için bir sınırlama yok. Tıpkı standart hikayeler paylaşımlarında olduğu gibi yazı paylaşımlarında da tüm düzenlemeleri yapabileceksiniz.

Yeni güncelleme sonrasında gelecek olan bu özellikleri kullanmak için ise bir süre daha beklemek gerekebilir. Öyle ki güncelleme yeni duyuruldu ve yeni dağıtılmaya başlandı. Instagram Hikayeler yazı paylaşımları için yeni özelliğin birkaç gün içerisinde gelmesi bekleniyor. Bu özelliği almayan kullanıcıların güncellemeleri kontrol etmesi gerekecek. Hemen hemen her bölümü için yeni güncellemeler alan uygulamanın, bundan sonraki dönemde daha ne gibi değişiklikler alacağı da merak konusu. Bakalım uygulama daha nasıl değişecek? Öyle ki sürekli yeni özellikler gelmeye devam ediyor.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
506 görünteleme
Mobil
506 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
482 görünteleme1
Mobil
482 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.