Güney Kore Sanal Para Açıklaması İle Şaşırttı

5 Şubat 2018
410 Görünümler

Sanal para birimlerinin en önemli merkezlerinden biri olan Güney Kore, son olarak geçtiğimiz ay bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklama sonrasında sanal para birimlerinin geleceğe yönelik olarak risk teşkil ettiği belirtilmişti. Bu açıklamalar ve sanal para birimlerinin belli bir standart içerisine konulması gerektiğinin belirtilmesi sonrasında sanal para birimlerinde ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

Fakat sanal para birimlerinde yaşanan bu düşüş sonrasında yeniden yükselme yaşandığını gördük. Bu alanda en etkin üçüncü konumda olan Güney Kore tarafından gelen açıklamalar sonrasında bazı yeni iddiaların da ortaya çıktığını gördük. Özellikle ülkede bu alana karşı bir yasaklama uygulanacağı haberi gündem oldu. Fakat bugün doğrudan Güney Kore’nin en yetkili isimlerinden biri olan maliye bakanı tarafından gelen açıklama, tam tersi bir yön çizilmesine neden oldu.

Güney Kore Kripto Para Birimi Yatırımlarını Arttırabilir

Yetkili isimden gelen bilgilere göre sanal para birimlerine karşı Güney Kore yeni adımlar atacak. Maliye bakanı tarafından gelen bilgilere göre Güney Kore, Blockchain sistemine oldukça sıcak bakıyor. Bu sistemin geleceğin önemli sistemlerinden biri olacağını belirten yetkili isim, bu konuda özel bir çalışma yapacaklarını da açıkladı.

Sanal para için yatırımlarına devam edeceği böylelikle anlaşılmış olan Güney Kore’nin yeni bir anlaşma konusunda da çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Buna göre ülkenin Çin ile bir iş birliği içerisine girebileceği belirtiliyor.

Güney Kore

Sadece Çin değil, küresel pazarda da yeni anlaşmalar yapılabileceğinden söz ediliyor. Küresel pazarda ve başta Çin olmak üzere bu alanda adı gelen ülkelerin yatırımlara dahil edilmesi, sanal para dünyasının ileri de bir hayli canlanacağını gösteriyor.

Ayrıca maliye bakanı tarafından yapılan açıklamalarda herhangi bir sınırlamanın ya da yasaklamanın gündemde olmadığının belirtilmiş olması, sanal para birimlerinin önümüzdeki dönemlerde daha da yükselebileceğini gösteriyor. Kısa süre önce yaşanan önemli düşüşün hemen arkasından yeniden yükselişe geçen sanal para birimlerinin, böyle düşünüldüğü zaman uzun vadede daha çok yükseliş eğilimi göstereceği değerlendiriliyor. Yine de risk oldukça fazla.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
459 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
505 görünteleme
Mobil
505 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
482 görünteleme1
Mobil
482 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.