Galaxy S9 Plus Kamerası Büyüleyecek

4 Şubat 2018
643 Görünümler

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları için sayılı bir zaman kaldı. 25 Şubat itibariyle yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımının yapılması bekleniyor. Samsung’un resmi olarak yaptığı açıklamalarda bu şekilde. Tabii ki tanıtıma sayılı günler kala yeni akıllı telefon modellerinin özellikleri de detaylanmaya devam ediyor. Daha önce akıllı telefonların sistem özellikleri ve tasarımlarını ortaya koyan birçok görsel ve veri paylaşımı yapıldı. Her ne kadar telefonların bu özellikleri Samsung kanalıyla henüz doğrulanmamış olsa da yeni modeller için detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak Galaxy S9 Plus akıllı telefonlarının kameraları konusunda bilgiler paylaşılmış durumda.

Galaxy S9 Plus Kameraları Ne Kadar İddialı?

Paylaşılan yeni bilgilere bakacak olursak Galaxy S9 Plus, Huawei için konuşulan 40 MP kameraların hiç de gerisinde kalmayacak. Öyle ki paylaşılan sistemler bir hayli başarılı gözüküyor. Bu sistemlere göre kameraların yine 12 MP değerinde olacağı ve sensör boyutlarının ise sadece 1/ 2.55 inç olacağı belirtiliyor.

Diyafram açıklığı ise çok fazla rastlamadığımız harika bir değerde f/1.4 değerinde olacak. Sadece MP değerine değil, genel değerlendirmeye baktığımız zaman sadece bu özellikle bile Galaxy S9 Plus kameralarının iddiasını ortay koyuyor.

Galaxy S9 Plus

Bunun dışında kameraların 60 FPS ile 4K kaydı yapabileceği ve 240 FPS Full HD kayıt yapabileceği bilgisi var. Ağır çekim video kaydında ise HD olarak kayıt yapmak isterseniz 480 FPS gibi müthiş bir değer sunulacak. 192 çift piksel otomatik odaklama gibi ekstra özellikleri de göreceğimiz kameraların, tüm bu sistem özellikleri doğrulanmış değil. Galaxy S9 Plus kameralarının iddiasını ortaya koyan bu özelliklerin Samsung’un tanıtımı ile doğrulanması bekleniyor ancak bu kamera sistemlerinin pek değişmesi beklenen bir durum değil.

Sadece kamera özellikleri ile adından sıkça söz ettirecek bir telefon geleceğini gösterirken, Galaxy S9 Plus akıllı telefonlarının fiyatı da en çok merak edilen kısım. Öyle ki bu özellikler telefonların fiyatlarının biraz daha yüksek bir seviyeye çıkmasına neden olabilir. Buna ekran ve benzeri sistemleri eklediğimiz zaman yüksek bir fiyat aralığına kesin gözüyle bakabiliriz.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
519 görünteleme
Mobil
519 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
499 görünteleme1
Mobil
499 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.