Firefox 58 Güncellemesi Yayınlandı

Tarayıcı yarışında öne geçmek isteyen Firefox, geçtiğimiz günlerde son dönemde öne çıkan ataklarına devam edeceği yeni bir güncelleme duyurmuştu. Firefox 58 sürümü olarak duyurulan yeni sürümün özellikleri konusunda daha önce detaylı bilgilendirmeler yapmıştık. Yine yazımızda bu sürüm hakkında önemli bilgilendirmeler yapacağız ancak daha önemli bir haber verelim. Beklenen yeni güncelleme sürümü olan Firefox 58 sonunda yayınlanmış durumda.

Tüm kullanıcılar için yeni sürüm yayına geçti ve güncelleme yükleme dosyaları tüm kullanıcılar için indirilebilir durumda. Kullanıcıların tercihlerine göre yeni güncellemenin otomatik olarak tarayıcınıza da yüklenebileceğini belirtelim. Bunun dışında otomatik seçim yapmayan kullanıcıların ise hakkında bölümünden güncellemeyi yüklemesi gerekecek.

Firefox 58 Sürümüyle Gelen Önemli Yenilikler

Tarayıcı güncellemesinin getireceği en büyük yenilik, yeni web düzeni. Artık WebAssembly derleme desteği sunuluyor ve bu şekilde akış biçiminde derleme yapılıyor. Akış sistemi olarak sunulan yeni derleme, internet sayfa görüntülemelerinin bir hayli hızlanmasını sağlıyor. Bu şekilde sayfa görüntüleme hızlarında en az %50 oranında bir artış sunuluyor.

Firefox 58

Gelen bir diğer güncelleme yeniliği ise otomatik veri doldurma kısmına karşımıza çıkıyor. Artık otomatik doldurma kısmında kredi kartı bölümleri gibi bölüm destekleri de bulunacak. Tabii ki bunun için güncellemelerin geliştirileceği konusunda da bilgiler var. Genel olarak tarayıcı kullanımlarında ve gizli mod seçeneklerinde de bir güvenlik güncellemesi sunulmuş durumda.

Firefox 58 sürümü olarak sunulan yeni güncellemenin mobil kanalda da kullanıldığını söylemek gerek. Yeni güncelleme sadece web sürüme değil, mobil sürüme de geldi. Mobil sürüme gelen yeni özellikler arasında ise FLAC desteği de yer alıyor. Hem mobil de hem de web de daha güvenli ve daha hızlı bir tarayıcı sunulmasını sağlayacak olan Firefox, bu sürümle beraber Google’ın önüne geçecek gibi gözüküyor. Firefox 58 sürümü için ne kadar başarı elde edilecek bilemiyoruz.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
411 görünteleme
Mobil
411 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
386 görünteleme1
Mobil
386 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.