Facebook Doğrudan Oyun Canlı Yayınlarına Başlayabilir

Sosyal medya platformları arasında adeta bir yarış söz konusu. En iyi olma yolunda sürekli yeni adımların atıldığı ve sürekli geliştirme ortamlarının sunulduğu uygulamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Son olarak Twitter’ın adımlarını görüyor olsak da bu alanda en iddialı firmalardan birisi de Facebook. Aslında sosyal medya konusunda lider konumda olan Facebook, buna rağmen kendisini geliştirmek adına adımlar atmaya devam ediyor.

Firmanın aktiflik oranını arttırmak için attığı bu adımlar arasında bu kez oyun yayınları konusu gündeme geldi. Elde edilen bilgilere göre artık oyun yayınlarının doğrudan Facebook üzerinde yapılması için yeni bir döneme geçilecek.

Facebook Oyun Yayınlarına Başlıyor

Elde edilen bilgilere göre sosyal medya devi daha fazla genci uygulamaya çekmek için artık oyun yayınlarına başlayacak. Oyuncular doğrudan Facebook üzerinden oynadıkları oyunları canlı olarak yayınlayabilecekler. Bunun için doğrudan Facebook sayfalarını kullanmak mümkün olacak. Canlı yayınların doğrudan sistem üzerinden yapılabileceği görülecek.

Facebook

Canlı yayınların ne zaman ve ne kadar süre ile yapılacağına da oyuncuların karar vereceği belirtiliyor. İzleyicilerinde oyun canlı yayınları için mini ücretler ödemesi gerektiği belirtiliyor. Şu an için deneme aşamasında olan ve bazı pilot merkezler için yayınlanan yeni yayın güncellemeleri, başarılı olacak olursa sosyal medya uygulaması oyun yayınları içinde kullanılabilir durumda olacak.

Bu şekilde sosyal medya platformunun birçok konuda tek el olduğunu görmek mümkün olacak. Söz konusu oyun yayınları olduğu için de uygulamanın aktifliğinin bir hayli artması bekleniyor. sistemin tüm bu özellikleriyle beraber ne zaman kullanıma gireceği ve nasıl bir şekilde uygulanacağı konusunda ise sosyal medya devinin açıklamalarını beklemek gerekli. Testlerin kısa süre sonra ise açıklanması bekleniyor. Bu alana yapılan yatırımların da şimdiden doğrulanmış olduğunu da ekleyelim.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
469 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
519 görünteleme
Mobil
519 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
499 görünteleme1
Mobil
499 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.