Dualshock 4 Modellerinde Yenileme Yapıldı

4 Şubat 2018
285 Görünümler

Sony, akıllı telefonlarında istediği başarıyı kazanamamış gibi gözüküyor. Buna karşılık olarak bir farklı departmanda, yani oyun departmanın da markanın rekor üstüne rekor kırmayı başardığını görüyoruz. Özellikle yeni nesil konsol serileri olarak duyurulan PS4 konsollarının, markanın bu alanda liderliği eline almasını sağladığını söyleyebiliriz. En yakın rakip Microsoft’un oyun konsollarına göre çok daha başarılı olarak yoluna devam eden markanın, son olarak açıkladığı satış rakamlarında ise 75 milyon olduğu belirtilmişti. 75 milyon satış rakamı Sony’nin kırdığı yeni bir satış rekoru olarak görüldü. Marka ise bunun şerefine Dualshock 4 modellerini yeniledi. Kontrol cihazlarının yeni modellerinin duyurusu da doğrudan Sony Blog sayfası üzerinden paylaşıldı.

Yeni Dualshock 4 Modelleri

Yeni modeller için detaylara geçmeden önce bu serilerin sistemsel hiçbir değişiklik almadığını belirtelim. Sony, Dualshock 4 modelini renkler konusunda yeniledi. Standart olarak sunulan siyah renginin yerini alacak olan renkler ise Çelik Siyah rengi ve Gece Yarısı Mavisi oldu.

Tabii ki buna bağlı olarak kontrol cihazlarının LED ışıklarının da yerini koruduğunu belirtmeden geçmeyelim. İlk olarak 2016 yılında denemesinin yapıldığı bilinen yeni renk seçeneklerinin, Dualshock 4 ile beraber gelmesi de bir hayli yüksek satış elde edileceği görüşünü ortaya çıkardı.

Dualshock 4

Henüz yeni nesil kontrol cihazlarının tüm konsol için uyumlu tasarım modelinin sunulmadığını belirtelim. Tüm bu yeni renk seçenekleriyle beraber Dualshock 4 kontrol cihazlarının fiyat etiketlerinin ise 65 dolar olduğu açıklandı. Yeni renk seçenekleri ile Dualshock 4 almak isterseniz, 65 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Ülkemizde fiyatların ne kadar olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

7 Mart itibariyle satışa çıkacak olan serilerin, sadece sınırlı sayıda satılacak olması, ülkemiz için satış durumunu da soru işareti olarak bırakmış durumda. Sony bunun için resmi bir açıklama yapacak olursa, sitemizden kontrol cihazlarının yeni modelleri için bilgi paylaşacağız. Özellikle ülkemiz fiyatları için açıklamalar bekliyoruz.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
411 görünteleme
Mobil
411 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
385 görünteleme1
Mobil
385 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.