Bitcoin Çok Hızlı Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?

Sanal para birimleri için dönem değişmeye başladı. İlk etapta çok hızlı yükselen ve sürekli kazandıran bir alan olarak değerlendirilen sanal para dünyasının, Bitcoin ile sayısız rekora imza attığını gördük. Öyle ki bir Bitcoin, 20 bin dolara seviyesine kadar çıktı.

Herkes artık bunun bir sektör olduğunu ve çok hızlı bir yükseliş süreci yaşanacağını düşünürken, sanal para birimleri ilk olarak yeni yıldan önce bir darbe yedi. Yükseliş kısa süreli olarak ani düşüşe dönüştü. Fakat yeni yılda yeniden toparlanan sanal para birimlerinin eskisi kadar şok yükselişler elde edemediğini de gördük. Dün itibariyle ise sanal para biriminin dibe vurgunu gördük.

Bitcoin Düşüşü Rekor Düzeyde

Sanal paralarda son dönemde yaşanan düşüş, daha önce görmediğimiz bir düşüş olarak değerlendirilebilir. Öyle ki bu kez sanal para biriminin çok hızlı bir şekilde aşağı doğru hareketi söz konusu. 20 bin doları gördüğümüz Bitcoin, bugün içerisinde 9 bin doların altına kadar düştü. 9 bin doların altına inen sanal para biriminin yeniden 10 bin doların üzerine çıktığını gördük ancak bu durum bile çok ciddi bir düşüş yaşandığı gerçeğini ortadan kaldırmadı.

Bitcoin

Sanal para birimi Bitcoin için yaşanan düşüş ise diğer sanal para birimlerini de etkiledi ve bu para birimlerinde de çok ciddi düşüşler yer aldı. Sistemin ağır bir darbe alması ve sanal paranın çok hızlı düşmesinin nedeni ise otorite açıklamaları oldu. Çin gibi dev bütçeye sahip olan söz sahibi ülkelerin sanal para konusunda olumsuz açıklamaları ciddi bir düşüşün yaşanmasına neden oldu.

Bu düşüşle beraber sanal paranın bir daha toparlanıp toparlanamayacağı konusunda da bir bilgi verilmedi. Genel olarak düşüşün devam edeceği konusunda bilgiler var. Fakat en hızlı sistemlerden biri olan sanal para dünyasında dengelerin anlık olarak değişebileceğini söylememiz gerek. Çok hızlı değişimler söz konusu olabilir ve yeniden yükseliş durumuna geçiş yapılabilir. Gelişmeler için bir süre daha beklemek gerekiyor. Bakalım sonuç nereye varacak?

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
378 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
411 görünteleme
Mobil
411 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
385 görünteleme1
Mobil
385 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.