Android Oreo Alacak HTC Modelleri Açıklandı

23 Ağustos 2017
249 Görünümler

Akıllı telefon dünyası bu kez yazılımlar olarak hareketlenmeye başladı. Daha önce olmadığı kadar hareketli bir dönem geçiren akıllı telefon dünyasında, yaşanan hareketliliğin nedeni ise Android Oreo işletim sistemi. Çok daha başarılı bir mobil işletim sistemi olarak duyurulan ve Android dünyasında en ilgi çeken sürüm olması beklenen Oreo sürümünün, 21 Ağustos tarihi sonrasında yayınlandığını da gördük.

21 Ağustos tarihinde gerçekleşen güneş tutulması sonrasında tanıtılan yeni mobil işletim sistemi, yayınlandığı andan bu yana ise konuşulan güncellemenin hangi seriler için geçerli olacağı. Akıllı telefon kullanıcıları doğal olarak yeni akıllı telefonlar içerisinde hangi modelin Android Oreo güncellemesi alacağı konusunda sürekli sorular sormaya başladı. Bu konuda ilk resmi açıklama ise HTC firmasından geldi.

Android Oreo HTC Modellerine Geliyor

Akıllı telefon dünyasında zor günler geçirdiği ve yeni amiral gemileriyle bu süreci atlatmak istedikleri bilinen HTC, tarafından konu hakkında resmi bir açıklama yapıldı. HTC tarafından doğrudan sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklama sonrasında yeni akıllı telefon modellerinin Android Oreo alacakları belirtildi. Bunun yanında güncellemeyi alacak olan modellerin resmi olarak da açıklaması yapıldı.

Android Oreo HTC

Buna göre Android Oreo güncellemesi alacak olan modellerin, HTC U11, HTC 10 ve HTC U Ultra ve bu serilerin üyeleri olacağı açıklandı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama sonrasında, bu modellerin kesin olarak Android Oreo sürümünü alacağını görmüş olduk. Fakat yeni Android sürümünün daha başka modeller için gelip gelmeyeceği konusunda bilgilerimiz yok.

Mevcut modeller için güncellemenin geleceği tarihin ise yıl sonunu bulabileceği de belirtilmiş durumda. Yani HTC kullanıcıları hemen güncelleme beklemesin. Bir süre daha Android Oreo çalışmaları ve güncelleme kararlı sürüm uyum düzenlemeleri devam edecek gibi duruyor. En azından yıl sonuna kadar yeni güncellemelerin yayınlanmasının söz konusu olmadığı belirtiliyor. Buna karşın yeni sürümün HTC tarafından özelleştirilmiş ayarlarının sunulması da gündemde. Sistemsel özelleştirmeler görebiliriz. Bunlar hakkında da bilgiler sınırlı.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
230 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
230 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
274 görünteleme
Mobil
274 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
246 görünteleme
Mobil
246 görünteleme

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.