ZTE Axon M İlk Katlanabilir Telefon Oldu

Katlanabilir telefon algısı uzun süredir mobil dünyayı meşgul ediyor. Çerçevesiz ekranlı akıllı telefon modellerinin tanıtılmasının hemen ardından gündeme gelen yeni telefon teknolojisi bir hayli uzun süredir konuşulmaya devam ediyor. İlk katlanabilir model hangisi olacak sorusu ise bu alanda en çok konuşulan soru olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise merakla beklenen sorunun cevabı verildi. Samsung Model X serisinden önce tanıtılan, tam anlamıyla katlanabilir ilk akıllı telefon ZTE Axon M modeli oldu. Dün yapılan tanıtımla beraber ortaya çıkan yeni seri akıllı telefonların ilklere imza attığını gördük. Telefonların özelliklerine geçelim.

ZTE Axon M Özellikleri Neler?

Tabii ki sistemsel özelliklerinden çok yeni modelin tasarımı dikkat çekecek. ZTE Axon M iki farklı ekran barındırıyor. Adeta bir kitap gibi açabileceğiniz telefonda isterseniz ekranları bağımsız görevler için kullanabiliyorsunuz. Mesela bir ekranda oyun açarken bir diğer ekranda ise uygulamalarınızı çalıştırabileceksiniz.

Her iki ekranı bir araya getirip, ZTE Axon M modelini tablet olarak kullanmanız da mümkün kılınıyor. Modelin her bir ekranı ise 5.2 inç boyutunda olarak açıklandı. Her iki ekranında çözünürlük desteği Full HD olarak açıklanmış durumda. 2 adet 5.2 inç ekranının koruması içinde Gorilla Glass 5 camlarının kullanıldığı açıklandı. Telefonun katlanabilir tasarımının tek olumsuz noktasının ise modeli biraz kalınlaştırmak olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki cihaz 12 mm kalınlığına kadar çıkmış durumda. Yani biraz daha kaba bir tasarımdan söz etmek mümkün.

ZTE Axon M

Bunun dışında ZTE Axon M akıllı telefonlarının sistem özelliklerine baktığımız zaman ise Snapdragon 821 işlemcilerini görüyoruz. Eski amiral gemisi işlemcilerinin performans değeri de oldukça yüksek. LG G6 seviyesinde bir telefon sunulduğunu söylemek gerekiyor. RAM bellek kısmında ise 4 GB RAM bellek tercihi yapılmış durumda.

ZTE Axon M

Yani sistem özellikleri geçen seneki modellere göre oldukça başarılı. Fakat yeni serilerden biraz daha uzak. Kamera kısmında da 20 MP ana kamera kullanımı yapan telefonun, 3180 mAh değerinde pillere sahip olacağı da son detay. Yeni modelin özelliklerinden çok katlanabilir olması konuşulacak gibi duruyor ve ZTE Axon M modelinin fiyatı merakla bekleniyor. Fiyat açıklaması geldiğinde yeni modele gösterilen ilginin ne boyutta olduğunu görebileceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.