Zenfone 5 İçin Taslak Çizimleri Ortaya Çıktı

MWC 2018 kapsamında birçok yeni akıllı telefon modeli ortaya çıkacak. Birçok markanın yeni modellerini tanıtması beklenirken, markaların sürpriz haberlerinin gelmesi de bekleniyor. Sürpriz yapacak bu markalar içerisinde öne çıkan devlerden birisi de Asus olacak. Yeni akıllı telefon serisini tanıtacağı ve amiral gemisi modellerini güncelleyeceği açıklanan markanın, yeni modellerini ise Zenfone 5 akıllı telefonları olacak.

Serinin yenilenmiş akıllı telefonları olacak olan Zenfone 5 akıllı telefonlarının özelliklerinin nasıl olacağı konusunda ise etkinlikten önce ortaya çıkan bazı bilgiler paylaşılmış durumda. Son olarak telefonların taslak çizimleri ortaya çıktı.

Zenfone 5 Akıllı Telefonlarının Tasarımları Nasıl Olacak?

Yeni modelin tanıtımının hemen öncesinde ortaya çıkan taslak görüntüleri, yeni modelin tam ekran olarak geleceğini gösteriyor. Muhtemelen 18:9 ekran oranı sunacak olan akıllı telefonların, ön kamera kısmının ve alt çerçeve kısmının ayrılmış alanlarının bulunduğu görülüyor.

Telefonların arka kısmına baktığımız zaman ise iPhone X akıllı telefonlarının işaretlerini görüyoruz. Yeni modelin köşeye konumlandırılmış olan üst üste sıralı kameraların bulunacak ve yeni modelin tam orta kısmında bir parmak izi sensörlerine yer vereceği görülüyor.

Zenfone 5

Yeni modelin 5.7 inç ekrana sahip olacağının da taslak görüntüleriyle beraber bir kez daha vurgulandığını söylemek gerekiyor. Ayrıca bu taslak kısımlarına göre Zenfone 5 akıllı telefonların 3.5 mm jak girişine sahip olacak. Diğer amiral gemisi akıllı telefonların kulaklık jaklarının bir bir kaldırıldığı düşünülecek olursa, Zenfone 5 bu yönü ile başarılı bir akıllı telefon olacak.

Muhtemelen Android Oreo işletim sisteminin kullanılacağı yeni akıllı telefonların tanıtımı için ise 27 Şubat tarihi gösteriliyor. MWC 2018 kapsamında tanıtılacak olan akıllı telefonların sistem özelliklerini de bu şekilde öğrenmek mümkün olacak. Beklentinin serinin oldukça yüksek özellikleri olacağı yönünde olduğunu belirtelim. Muhtemelen 3-4 yeni akıllı telefon serisi olarak gelecek bir modelden söz ediyoruz.

Ilginizi çekebilir

Commodore 64 THE 64 Mini Yeniden Görücüye Çıktı
Oyun
6 görünteleme
Oyun
6 görünteleme

Commodore 64 THE 64 Mini Yeniden Görücüye Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Atari serileri ve atari oyunları 90’lı yılların vazgeçilmez teknolojileri arasında gösteriliyor. Her ne kadar artık çok daha gelişmiş oyun konsolları…

Uber Bisiklet Servisi Dönemi Başlıyor
Gündem Haberleri
6 görünteleme
Gündem Haberleri
6 görünteleme

Uber Bisiklet Servisi Dönemi Başlıyor

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Ulaşım sektörünün dengelerinin değişmesini sağlayan Uber, artık dünya çapında kullanılan bir servis olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de yaygın bir şekilde…

Age Of Empires Wars of Middle-Earth İçin Geri Sayım Başladı
Oyun
7 görünteleme
Oyun
7 görünteleme

Age Of Empires Wars of Middle-Earth İçin Geri Sayım Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Şimdiye kadar piyasaya sürülmüş en iyi strateji oyunlarından biri olarak karşımıza çıkan Age Of Empires, çok uzun yıllardır sessizliğini koruyor.…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.