Zenfone 5 İçin Taslak Çizimleri Ortaya Çıktı

3 Şubat 2018
147 Görünümler

MWC 2018 kapsamında birçok yeni akıllı telefon modeli ortaya çıkacak. Birçok markanın yeni modellerini tanıtması beklenirken, markaların sürpriz haberlerinin gelmesi de bekleniyor. Sürpriz yapacak bu markalar içerisinde öne çıkan devlerden birisi de Asus olacak. Yeni akıllı telefon serisini tanıtacağı ve amiral gemisi modellerini güncelleyeceği açıklanan markanın, yeni modellerini ise Zenfone 5 akıllı telefonları olacak.

Serinin yenilenmiş akıllı telefonları olacak olan Zenfone 5 akıllı telefonlarının özelliklerinin nasıl olacağı konusunda ise etkinlikten önce ortaya çıkan bazı bilgiler paylaşılmış durumda. Son olarak telefonların taslak çizimleri ortaya çıktı.

Zenfone 5 Akıllı Telefonlarının Tasarımları Nasıl Olacak?

Yeni modelin tanıtımının hemen öncesinde ortaya çıkan taslak görüntüleri, yeni modelin tam ekran olarak geleceğini gösteriyor. Muhtemelen 18:9 ekran oranı sunacak olan akıllı telefonların, ön kamera kısmının ve alt çerçeve kısmının ayrılmış alanlarının bulunduğu görülüyor.

Telefonların arka kısmına baktığımız zaman ise iPhone X akıllı telefonlarının işaretlerini görüyoruz. Yeni modelin köşeye konumlandırılmış olan üst üste sıralı kameraların bulunacak ve yeni modelin tam orta kısmında bir parmak izi sensörlerine yer vereceği görülüyor.

Zenfone 5

Yeni modelin 5.7 inç ekrana sahip olacağının da taslak görüntüleriyle beraber bir kez daha vurgulandığını söylemek gerekiyor. Ayrıca bu taslak kısımlarına göre Zenfone 5 akıllı telefonların 3.5 mm jak girişine sahip olacak. Diğer amiral gemisi akıllı telefonların kulaklık jaklarının bir bir kaldırıldığı düşünülecek olursa, Zenfone 5 bu yönü ile başarılı bir akıllı telefon olacak.

Muhtemelen Android Oreo işletim sisteminin kullanılacağı yeni akıllı telefonların tanıtımı için ise 27 Şubat tarihi gösteriliyor. MWC 2018 kapsamında tanıtılacak olan akıllı telefonların sistem özelliklerini de bu şekilde öğrenmek mümkün olacak. Beklentinin serinin oldukça yüksek özellikleri olacağı yönünde olduğunu belirtelim. Muhtemelen 3-4 yeni akıllı telefon serisi olarak gelecek bir modelden söz ediyoruz.

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
153 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
153 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
190 görünteleme
Mobil
190 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
167 görünteleme
Mobil
167 görünteleme

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.