Zenfone 4 Selfie Lite Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Akıllı telefon sınıflarını büyük bir seri ile güncelleyen Asus, son olarak yeni seri akıllı telefon serisi olan Asus Zenfone 4 modellerini tanıttı. 6 yeni akıllı telefonla beraber ortaya çıkan yeni serinin, kullanıma özel modeller getirmesi, her kullanıcıya hitap eden bir akıllı telefon serisi ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Zaten 6 yeni telefonla beraber oldukça geniş bir seri sunmasın karşın marka, yeni bir telefon daha duyurdu. Yine Zenfone 4 serisine eklenecek olan yeni telefon ise Zenfone 4 Selfie Lite. Selfie için özelleştirilmiş olan telefonun detaylarından söz edelim.

Zenfone 4 Selfie Lite Özellikleri Nasıl?

Teknik kısımda giriş seviyesinde kalan akıllı telefonların, Snapdragon 425 serisi ile idare eder bir performans sunduğunu göreceğiz. Çok yüksek bir saat hızına sahip olmamasının yanı sıra RAM desteği de biraz düşük olan modelin, RAM miktarı ise 2 GB olarak açıklandı. Yeni teknik kısımda çok yüksek bir telefon beklemeyin. Bu modelin özelleştirmesi ise kameraya yönelik. Adından da anlaşılacağı gibi Zenfone 4 Selfie Lite, selfie özel bir telefon.

Arka kameradan başlayacak olursak, 13 MP değerinde f/2.0 diyafram açıklı bir modelden söz ediyoruz. 3 eksenli görüntü sabitleme teknolojisi ve Full HD kayı seçenekleri bulunan kamera, portre modu olarak bildiğimiz özelliğe de sahip olması ile öne çıkıyor.

Zenfone 4 Selfie Lite

Asıl farklılık ön kamera kısmında karşımıza çıkmakta. Arka kamerada olduğu gibi ön kamerada da 13 MP tercihi ve f/2.0 diyafram açıklığı bulunuyor. Zenfone 4 Selfie Lite modelinin ön kamerasında yapılan özelleştirmeler olduğunu da ekleyelim. Mesela ön kamerada bir LED flaş bulunmakta. Ayrıca SelifeMaster gibi artı destekler görüntü kalitesini arttırıyor.

5.5 inç ekranı, 720p çözünürlük desteği, Android Nougat işletim sistemi 3000 mAh bataryası gibi özelliklerle beraber Zenfone 4 Selfie Lite akıllı telefonlarının fiyatı ise 156 dolar olarak açıklandı. Fakat ülkemizde satışa çıkması beklenmeyen bir modelden söz ediyoruz. Sadece Filipinlere özel bir seri sunulmuş olabilir. Marka bu konuda çok net bir açıklama yapmadı.

 

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.