ZenFone 3 Android 8.0 Güncellemesi Açıklandı

Asus’un yeni akıllı telefonları için güncelleme dalgası başlatılmıştı. İlk olarak ZenFone 4 modelleri için yeni Android güncellemelerinin yayınlanmaya başladığı belirtilmişti. ZenFone 4 modelleri için güncellemeler devam ederken, bir yandan da eski seriler için güncellemenin önü açılmıştı. Yapılan tüm bu çalışmaların ardından ZenFone 3 Android 8.0 güncellemesi konusunda beklenen gelişme yaşandı.

Daha önce markanın belirttiği gibi ZenFone 3 Android 8.0 güncellemesinin dağıtıma açılmasının ardından, güncelleme konusunda merakla beklenen detaylar içinde açıklamalar yapıldı. İlk olarak yeni güncellemenin boyut ve sistem bilgileri açıklandı.

ZenFone 3 Android 8.0 İçin Ne Kadar Alan Gerekli?

Asus güncelleme konusunda ilk olarak boyut açıklaması yaptı. Firma kullanıcıların en az 1,5 GB boş alanı olması gerektiğini belirtti. Bu açıklamaların ardından yeni güncellemenin hangi seriler için geleceği açıklaması geldi. Burada bir de sürpriz haber verelim. ZenFone 3 Android 8.0 güncellemesinin hem 5.2 inç ekranlı modeller için hem e 5.5 inç modeller için yayınlanacağı belirtildi.

ZenFone 3 Android 8.0

Güncellemenin ise tüm Android Oreo yeniliklerini akıllı telefona getirdiği görülüyor. Tüm Android Oreo yenilikleri bir yana, yeni güncellemenin bazı Asus uygulamalarını da kaldıracağı açıklandı. Bu şekilde uygulamaların kaldırılmasıyla beraber ise telefonlarda alan açmak mümkün hale gelecek. Yeni güncellemenin kullanılmayan uygulamalar konusunda da epey bir artısı olacak demek yanlış olmaz.

Bu yenilikler bir yana ZenFone 3 Android 8.0 güncellemesinin şu an dağıtım aşamasında olduğunu da ekleyelim. Güncellemeyi OTA üzerinden yükleyebiliyorsunuz. Ancak her model için anında güncelleme sunulmadı. Kullanıcıların muhtemelen 5-6 güne kadar beklemesi gerekiyor. En geç bir hafta içerisinde ZenFone 3 Android 8.0 güncellemesinin tamamlanacağı bilgisi var. Asus’un diğer akıllı telefon modelleri içinde sürpriz yapabileceğini ekleyelim. Özellikle eski modeller için.

Ilginizi çekebilir

Meltdown ve Spectre Güvenlik Açıkları İçin Yeni Güncelleme
Gündem Haberleri
2 görünteleme
Gündem Haberleri
2 görünteleme

Meltdown ve Spectre Güvenlik Açıkları İçin Yeni Güncelleme

Ibrahim Kizilirmak - 30 Ocak 2018

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Intel güvenlik açıkları, kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor. Aslında güvenlik açığı olarak açıklanan Meltdown ve Spectre…

İşte Sony Xperia XA2, XA2 Ultra ve Xperia L2 Fiyatları
Mobil
1 görünteleme
Mobil
1 görünteleme

İşte Sony Xperia XA2, XA2 Ultra ve Xperia L2 Fiyatları

Ibrahim Kizilirmak - 30 Ocak 2018

Sony, CES 2018 kapsamında bekleneni yapmış ve yeni akıllı telefon modellerini tanıtmıştı. Markanın tanıtımları sonrasında dikkat çeken ilk detay ise…

HTC Mobil Google’a Satıldı
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

HTC Mobil Google’a Satıldı

Ibrahim Kizilirmak - 30 Ocak 2018

Akıllı telefon satışlarında son dönemin en kötü zamanlarını geçiren HTC, radikal bir karara imza atmak üzere olduğunu açıklamıştı. Firma tarafından…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.