YouTube Para Kazanma Şartlarını Değiştirdiğini Açıkladı

Google’ın sonrasında çok büyük bir gelişim gösteren YouTube, şu an için sadece video platformları arasında değil sosyal medya uygulamaları arasında da en çok kullanılan platformlardan biri haline gelmeye başladı. Çok hızlı bir yükseliş gösteren video platformunun bu kadar çok ilgi görmesini sağlayan ise tabii ki içerik sağlayıcılar.

Hemen her alanda içerikler üretilmesini sağlayan YouTuberlar sayesinde, uygulamanın çok hızlı bir şekilde büyüdüğü ve hemen her alana hitap ettiğini görüyoruz. Tabii ki bunun karşılığı olarak video platform devi de içerik sağlayıcılara belli ücretler ödüyor. Bu kullanıcılara reklamlardan pay veriliyor. Fakat son dönemde sistemin biraz olsun kontrolden çıkması nedeniyle YouTube tarafından yeni kararlar alındığı ve reklam gelirleri sisteminin değiştiğini de belirtelim.

YouTube Kazanç Sistemini Değiştiriyor

Video platform devinin yeniden düzeni sağlamak, daha doğrusu sağlamlaştırmak adına ise sistemde önemli değişikliklere imza attığı duyuruldu. Google tarafından getirilen yeni düzenle beraber YouTube reklam gelirlerinden kazanç elde etme sistemi de değiştirildi. Buna göre yeni şartlar kullanıma sunuldu. YouTube üzerinden para kazanmak için bundan sonra 12 ay içerisinde en az 4000 saatlik izleme süresi elde etmeniz gerekiyor.

YouTube

4000 saatlik izleme süresini elde ettikten sonra para kazanma için reklam özelliğinin devreye girdiğini göreceksiniz. Bunun 12 aylık yani son 1 yıllık süreçler halinde olması gerekiyor Aksi halde para kazanma sisteminin açık olmayacağını belirtelim. 4000 saatlik toplam izlenme süresi de tek kriter değil.

Bunun dışında para kazanmak isteyen kullanıcıların 1000 aboneye sahip olması gerekiyor. 1000 aboneye sahip olunmaması durumunda da izleme sayısı tutturulmuş olsa bile yine reklam gösterme özelliği kullanıma girmeyecek. Google’ın yeni sistemi bu şekilde açıklandı. Bunun dışında uygulamanın kazanç oranlarında ise bir değişiklik yapılmadığını belirtelim.

Ilginizi çekebilir

Bitcoin Çok Hızlı Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?
Gündem Haberleri
1 görünteleme
Gündem Haberleri
1 görünteleme

Bitcoin Çok Hızlı Düştü! Düşüş Devam Edecek Mi?

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Sanal para birimleri için dönem değişmeye başladı. İlk etapta çok hızlı yükselen ve sürekli kazandıran bir alan olarak değerlendirilen sanal…

Google Chrome Uzantılarına Dikkat!
İnternet
14 görünteleme
İnternet
14 görünteleme

Google Chrome Uzantılarına Dikkat!

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Tarayıcılar içerisinde en çok kullanılanı son verilere göre Google Chrome tarayıcı. Google tarafından arama motoru üzerinden geliştirilip ilk sıraya yerleştirilmesi…

Assassin’s Creed Origins İçin Beklenmedik Hata
Oyun
5 görünteleme
Oyun
5 görünteleme

Assassin’s Creed Origins İçin Beklenmedik Hata

Ibrahim Kizilirmak - 17 Ocak 2018

Efsane oyun serilerinden biri olan Assassin’s Creed, geçtiğimiz sene en iddialı yapımıyla gündeme gelmişti. Oyunun devam hikayesini içermesinin yanı sıra…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.