Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

19 Kasım 2017
18 Görünümler

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna göre kullanıcıların uygulamada istedikleri gibi tema değişimleri yapmasına izin verilmişti. Yeni tasarım yüzü sayesinde sadece ayarlar menülerini kullanarak, koyu tema kullanımı gerçekleştirebiliyordunuz.

Web sürümünde kullanılmaya başlayan yeni koyu tema, gece modu olarak da algılanmış ve beyaz ışıkların önüne geçilmesi açısından güncellemenin bir hayli önemli olduğu vurgulanmıştı. Web sürümünde uygulanan koyu temanın oldukça başarılı bulunmasından sonra, şimdi ise mobil sürüm için aynı çalışmanın yapılacağı açıklandı.

Youtube Mobil İçin Gece Modu

İlk olarak Android işletim sistemi için yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber, Youtube mobil platformlarında da gece modu denenmeye başladı. Android için yayınlanan son beta sürümüyle beraber mobil versiyon içinde karanlık mod olarak bilinen gece modu kullanıma girmiş oldu. Youtube v12.45 sürümüyle beraber gelecek koyu temanın, şu an için denemeleri devam ediyor.

Bu beta sürümüyle beraber denemelerinin başladığı kesin olarak açıklanmış olan uygulamanın, beta sürümünün ne zaman tamamlanacağı konusunda bir bilgi ise bulunmuyor. Mevcut beta sürümünün koyu tema özelliğini denemek için beta güncellemelerini indirmeniz yeterli olacaktır. Sadece geliştirme sürecinde bile koyu temanın çok daha başarılı bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Youtube

Bunun dışında koyu temanın kullanımları konusunda da önemli bilgilerin verildiğini belirtelim. Buna göre beta sürecinden elde edilen bilgilere göre koyu tema tüm uygulamaya uygulanıyor. Tüm menülerde dahil olmak üzere hem video ekranında hem de video arkalarında renklerin tamamen koyu renge dönüştürüldüğünü görüyoruz.

Menülerin içerisinde de yer alan alanlarında tamamen siyah temaya dönüştürüldüğü görülüyor. Tüm temayı değerlendirecek olursak, Youtube koyu tema web sürümünde olduğu gibi mobil sürümünde de beyaz ışığın etkilerini tamamen kaldırmış gibi gözüküyor. Sistemin şu an için Android üzerinden testlerinin devam ettiğini belirtelim. Henüz iOS sürümünü için beklenen test süreci başlamış değil. Bunun için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.