Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna göre kullanıcıların uygulamada istedikleri gibi tema değişimleri yapmasına izin verilmişti. Yeni tasarım yüzü sayesinde sadece ayarlar menülerini kullanarak, koyu tema kullanımı gerçekleştirebiliyordunuz.

Web sürümünde kullanılmaya başlayan yeni koyu tema, gece modu olarak da algılanmış ve beyaz ışıkların önüne geçilmesi açısından güncellemenin bir hayli önemli olduğu vurgulanmıştı. Web sürümünde uygulanan koyu temanın oldukça başarılı bulunmasından sonra, şimdi ise mobil sürüm için aynı çalışmanın yapılacağı açıklandı.

Youtube Mobil İçin Gece Modu

İlk olarak Android işletim sistemi için yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber, Youtube mobil platformlarında da gece modu denenmeye başladı. Android için yayınlanan son beta sürümüyle beraber mobil versiyon içinde karanlık mod olarak bilinen gece modu kullanıma girmiş oldu. Youtube v12.45 sürümüyle beraber gelecek koyu temanın, şu an için denemeleri devam ediyor.

Bu beta sürümüyle beraber denemelerinin başladığı kesin olarak açıklanmış olan uygulamanın, beta sürümünün ne zaman tamamlanacağı konusunda bir bilgi ise bulunmuyor. Mevcut beta sürümünün koyu tema özelliğini denemek için beta güncellemelerini indirmeniz yeterli olacaktır. Sadece geliştirme sürecinde bile koyu temanın çok daha başarılı bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Youtube

Bunun dışında koyu temanın kullanımları konusunda da önemli bilgilerin verildiğini belirtelim. Buna göre beta sürecinden elde edilen bilgilere göre koyu tema tüm uygulamaya uygulanıyor. Tüm menülerde dahil olmak üzere hem video ekranında hem de video arkalarında renklerin tamamen koyu renge dönüştürüldüğünü görüyoruz.

Menülerin içerisinde de yer alan alanlarında tamamen siyah temaya dönüştürüldüğü görülüyor. Tüm temayı değerlendirecek olursak, Youtube koyu tema web sürümünde olduğu gibi mobil sürümünde de beyaz ışığın etkilerini tamamen kaldırmış gibi gözüküyor. Sistemin şu an için Android üzerinden testlerinin devam ettiğini belirtelim. Henüz iOS sürümünü için beklenen test süreci başlamış değil. Bunun için bir süre daha beklemek gerekiyor.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
10 views
İnternet
10 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.