Youtube İçin Yeni Güncellemeler Yolda

Video platformları içerisinde açık ara lider konumda olan Youtube, son günlerde güncellemeleri ile gündeme gelmeye başladı. İlk olarak Google’ın masaüstü sürümleri için yayınladığı güncellemeler, hemen sonrasında ana uygulama için gelen sohbet gibi detaylarla zenginleştirilen uygulama, sık sık güncellemeler almaya başladı.

Bu noktada gelen son haberlere bakacak olursak, Youtube için yeni bir güncelleme dönemi daha başlayacak. Güncellemelerin resmi olarak açıklanmamasına rağmen geliştiricilerin güncellemelere ilişkin bilgileri kodlar içerisinde bulduğu açıklandı. Yeni gelecek güncellemelerin ise uzun süredir konuşulan özellikler olacağı bilgisi elde edildi.

Youtube İçin İki Yeni Özellik

Geliştiriciler tarafından elde edilen kodlara göre Youtube uygulamasına ilk etapta yeni tema gelecek. Uygulamaya karanlık tema adı verilen bir mod eklenecek. Bu mod birkaç ay önce duyduğumuz gece moduna karşılık olarak geliyor. Daha önce masaüstü sürümü için yayınlanan gece moduna birebir benzer bir modun Youtube mobil uygulaması için yayınlanacağını da belirtelim. Yeni güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bilgi yok ancak Youtube gece modu sayesinde beyaz ışık etkisinden kurtulunmuş olunacak. Söz konusu tema düzenlemesinin çıkış tarihi konusunda ise bir açıklama bulunmuyor.

Youtube

Bunun dışında Youtube için yeni bir özellik daha geleceği de konuşuluyor. Diğer özelliğin ise gizli mod özelliği olacağı söz ediliyor. Gizli mod sayesinde de kullanıcıların tarayıcılarda kullanılan gizli mod benzer bir kullanım elde edebilecekleri belirtiliyor. Bu şekilde kullanıcıların video aramaları ve video görüntülemelerinin tutulması da engellenmiş olacak. Bu yeni özelliğin de ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bunun dışında Google tarafından da resmi olarak gelen bir doğrulama olmadığı için yeni güncellemelerin en azından beta test sürecinde açıklanması bekleniyor. Önce beta test ardından ise kararlı sürüm olarak gelmesi beklenen yeni güncellemelerin, Google tarafından resmi olarak doğrulanmasını bekliyoruz. Resmi olarak doğrulama yapılmasının ardından güncelleme detayları ve yeni özellik detayları konusunda daha fazla bilgi vereceğiz.

Ilginizi çekebilir

Xiaomi Mi 6 İçin Global Android Oreo Beta Güncellemesi
Mobil
7 görünteleme
Mobil
7 görünteleme

Xiaomi Mi 6 İçin Global Android Oreo Beta Güncellemesi

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ocak 2018

Çinli akıllı telefon devi Xiaomi, Android güncellemelerini hızlandırmaya başladı. Teknoloji devi ilk olarak Android One projesine dahil edilen A1 modeli…

Bitcoin İle Bugatti Almak Mümkün Oluyor!
Otomotiv
7 görünteleme
Otomotiv
7 görünteleme

Bitcoin İle Bugatti Almak Mümkün Oluyor!

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ocak 2018

Sanal para hayatımızın her alanına girmeye başladı. Arkasında bir devler olmadığını, yasal bir dayanağı olmadığını ve çok büyük riskler içerdiğini…

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Modelleri Bu Kez FCC Üzerinde Görüntülendi
Mobil
23 görünteleme
Mobil
23 görünteleme

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Modelleri Bu Kez FCC Üzerinde Görüntülendi

Ibrahim Kizilirmak - 13 Ocak 2018

Akıllı telefonların Android kanadı için yeni amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ akıllı telefonlarının, çıkış tarihi…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.