YouTube Değişiklik Haberleriyle Gündemde

Video paylaşım platformları içerisinde açık ara öne çıkan servis YouTube olarak biliniyor. Her geçen gün kullanımı biraz daha artış göstermeye devam eden video platformunun, şimdilerde önemli değişiklikler aldığını da görüyoruz. Bugün ortaya çıkan bir paylaşımla beraber Google’ın platform içerisinde önemli değişiklikler yaptığını gördük. Doğrudan Google tarafından yapılan bilgilendirmeye göre video platformu çok daha başarılı yetenekler kazanmış ve çok daha işlevsel hale gelmiş durumda. Peki, video devi nasıl bir değişiklikle gündeme gelmiş durumda? Detaylı olarak inceleyelim.

YouTube Sohbet Özelliği Güncellemesi

Google, video paylaşım platformunu artık sadece video paylaşım platformu olmaktan çıkarıyor. Buna göre sosyal medya devi, sohbet özelliğini de dahili olarak alacak. Google tarafından alınan karar sonrasında açıklanan yeni sisteme göre kullanıcıların birbirleriyle sohbet etmeleri mümkün kılınacak. Gmail hesabınızla YouTube uygulamasına girdikten sonra, gerek videolar hakkında gerekse de genel olarak sohbet özelliğini kullanabileceksiniz.

YouTube

Bunun için sadece uygulamanın sunacağı sohbet alanını kullanmanız yeterli kılınacak. Arkadaş önerileri, mesajlaşma, mesajların görüntülendi bilgisi, video gönderimi, görsel gönderimi gibi birçok ayrıcalıklı özelliğe kavuşacak olan video paylaşım devinin, tam anlamıyla sosyal medya uygulamalarını yansıttığını göreceğiz. Bu şekilde çok daha fazla etkileşimli, çok daha fazla süre kullanılan bir uygulama ile karşı karşıya kalmış olacağız. Üstelik tek yenilik de bu değil. Aynı güncelleme sonrasında önemli bir karar daha geldi.

Logo Değişti

Alınan bir başka önemli karar ise logo kararı oldu. Çok uzun yıllardır aynı logosunu kullanan YouTube, önemli görülmemiş olsa da logosunda bir düzenleme yapma gereği duymuş durumda. Yeni logo ile “Tube” bölümünde yer alan kırmızı ekranın, YouTube adının önüne taşındığını göreceğiz.

YouTube

Oynatma tuşu şeklinde kırmızı bölüm yazının önüne alınmış oldu. Aslında bu değişiklik daha önce birçok görselde de dikkat çekmişti. Şimdi ise doğrudan Google’ın böyle bir düzenleme yaptığını göreceğiz. Bir nevi mobil uygulamada kullanılan logo ana logo olarak karşımıza çıkmış olacak.

You may be interested

Game of Thrones Sezon Finaliyle Rekor Kırdı
Gündem Haberleri
1 views
Gündem Haberleri
1 views

Game of Thrones Sezon Finaliyle Rekor Kırdı

Ibrahim Kizilirmak - 29 Ağustos 2017

Mevcut yapımlar içerisinde televizyon dünyasının en ilgi çeken yapımlarından biri olduğu bilinen Game of Thrones, bu sene 7.sezonuyla izleyicilerin karşısına…

Burger King Kendi Para Birimiyle Gündemde
Gündem Haberleri
6 views
Gündem Haberleri
6 views

Burger King Kendi Para Birimiyle Gündemde

Ibrahim Kizilirmak - 29 Ağustos 2017

Sanal para birimleri her geçen gün biraz daha değer kazanmaya devam ediyor. Bu konuda özellikle Bitcoin değerlerinin üst seviyeye çıktığını…

iOS 11 Birden Fazla Uygulama Simgesini Aynı Anda Taşıma
Mobil
6 views
Mobil
6 views

iOS 11 Birden Fazla Uygulama Simgesini Aynı Anda Taşıma

Ibrahim Kizilirmak - 28 Ağustos 2017

Mobil işletim sistemleri içerisinde yeni nesil olarak tanıtılan ve iOS işletim sistemleri içerisinde de en başarılı seri olarak duyurulan iOS…

Leave a Comment

Your email address will not be published.