YouTube Değişiklik Haberleriyle Gündemde

Video paylaşım platformları içerisinde açık ara öne çıkan servis YouTube olarak biliniyor. Her geçen gün kullanımı biraz daha artış göstermeye devam eden video platformunun, şimdilerde önemli değişiklikler aldığını da görüyoruz. Bugün ortaya çıkan bir paylaşımla beraber Google’ın platform içerisinde önemli değişiklikler yaptığını gördük. Doğrudan Google tarafından yapılan bilgilendirmeye göre video platformu çok daha başarılı yetenekler kazanmış ve çok daha işlevsel hale gelmiş durumda. Peki, video devi nasıl bir değişiklikle gündeme gelmiş durumda? Detaylı olarak inceleyelim.

YouTube Sohbet Özelliği Güncellemesi

Google, video paylaşım platformunu artık sadece video paylaşım platformu olmaktan çıkarıyor. Buna göre sosyal medya devi, sohbet özelliğini de dahili olarak alacak. Google tarafından alınan karar sonrasında açıklanan yeni sisteme göre kullanıcıların birbirleriyle sohbet etmeleri mümkün kılınacak. Gmail hesabınızla YouTube uygulamasına girdikten sonra, gerek videolar hakkında gerekse de genel olarak sohbet özelliğini kullanabileceksiniz.

YouTube

Bunun için sadece uygulamanın sunacağı sohbet alanını kullanmanız yeterli kılınacak. Arkadaş önerileri, mesajlaşma, mesajların görüntülendi bilgisi, video gönderimi, görsel gönderimi gibi birçok ayrıcalıklı özelliğe kavuşacak olan video paylaşım devinin, tam anlamıyla sosyal medya uygulamalarını yansıttığını göreceğiz. Bu şekilde çok daha fazla etkileşimli, çok daha fazla süre kullanılan bir uygulama ile karşı karşıya kalmış olacağız. Üstelik tek yenilik de bu değil. Aynı güncelleme sonrasında önemli bir karar daha geldi.

Logo Değişti

Alınan bir başka önemli karar ise logo kararı oldu. Çok uzun yıllardır aynı logosunu kullanan YouTube, önemli görülmemiş olsa da logosunda bir düzenleme yapma gereği duymuş durumda. Yeni logo ile “Tube” bölümünde yer alan kırmızı ekranın, YouTube adının önüne taşındığını göreceğiz.

YouTube

Oynatma tuşu şeklinde kırmızı bölüm yazının önüne alınmış oldu. Aslında bu değişiklik daha önce birçok görselde de dikkat çekmişti. Şimdi ise doğrudan Google’ın böyle bir düzenleme yaptığını göreceğiz. Bir nevi mobil uygulamada kullanılan logo ana logo olarak karşımıza çıkmış olacak.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
5 views
İnternet
5 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
5 views
Mobil
5 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.