YouTube Değişiklik Haberleriyle Gündemde

29 Ağustos 2017
31 Görünümler

Video paylaşım platformları içerisinde açık ara öne çıkan servis YouTube olarak biliniyor. Her geçen gün kullanımı biraz daha artış göstermeye devam eden video platformunun, şimdilerde önemli değişiklikler aldığını da görüyoruz. Bugün ortaya çıkan bir paylaşımla beraber Google’ın platform içerisinde önemli değişiklikler yaptığını gördük. Doğrudan Google tarafından yapılan bilgilendirmeye göre video platformu çok daha başarılı yetenekler kazanmış ve çok daha işlevsel hale gelmiş durumda. Peki, video devi nasıl bir değişiklikle gündeme gelmiş durumda? Detaylı olarak inceleyelim.

YouTube Sohbet Özelliği Güncellemesi

Google, video paylaşım platformunu artık sadece video paylaşım platformu olmaktan çıkarıyor. Buna göre sosyal medya devi, sohbet özelliğini de dahili olarak alacak. Google tarafından alınan karar sonrasında açıklanan yeni sisteme göre kullanıcıların birbirleriyle sohbet etmeleri mümkün kılınacak. Gmail hesabınızla YouTube uygulamasına girdikten sonra, gerek videolar hakkında gerekse de genel olarak sohbet özelliğini kullanabileceksiniz.

YouTube

Bunun için sadece uygulamanın sunacağı sohbet alanını kullanmanız yeterli kılınacak. Arkadaş önerileri, mesajlaşma, mesajların görüntülendi bilgisi, video gönderimi, görsel gönderimi gibi birçok ayrıcalıklı özelliğe kavuşacak olan video paylaşım devinin, tam anlamıyla sosyal medya uygulamalarını yansıttığını göreceğiz. Bu şekilde çok daha fazla etkileşimli, çok daha fazla süre kullanılan bir uygulama ile karşı karşıya kalmış olacağız. Üstelik tek yenilik de bu değil. Aynı güncelleme sonrasında önemli bir karar daha geldi.

Logo Değişti

Alınan bir başka önemli karar ise logo kararı oldu. Çok uzun yıllardır aynı logosunu kullanan YouTube, önemli görülmemiş olsa da logosunda bir düzenleme yapma gereği duymuş durumda. Yeni logo ile “Tube” bölümünde yer alan kırmızı ekranın, YouTube adının önüne taşındığını göreceğiz.

YouTube

Oynatma tuşu şeklinde kırmızı bölüm yazının önüne alınmış oldu. Aslında bu değişiklik daha önce birçok görselde de dikkat çekmişti. Şimdi ise doğrudan Google’ın böyle bir düzenleme yaptığını göreceğiz. Bir nevi mobil uygulamada kullanılan logo ana logo olarak karşımıza çıkmış olacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.