Yenilenmiş Nokia 6 (2018) Modeli Geliyor

30 Aralık 2017
14 Görünümler

En aktif markalar arasında yer almayı zorlayan Nokia, akıllı telefon piyasasına yeni üyeler kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Teknoloji devinin son olarak 2018 yılında çıkacak olan akıllı telefonları ortaya çıkmaya başladı. Son olarak markanın Nokia 3310 modelinin 4G serisini sunacağı da bu listelerle beraber ortaya çıkmış oldu. Fakat gelen bilgilere bakacak olursak, Nokia söylenen modellerden çok daha fazla modeli satışa çıkaracak. Bu modeller arasında en çok dikkat çekenlerinden birisi de Nokia 6 (2018) serisi olacak.

Markanın bu yıl içerisinde çıkardığı Nokia 6 modeli geri dönmesini sağlayan seri olduğu için Nokia 6 (2018) üzerinde çok daha fazla duracağı belirtiliyor. İddialar ise iki farklı model gelebileceği yönünde.

Nokia 6 (2018) İki Farklı Seri Olarak Gelebilir?

Daha önce görselleriyle beraber özellikleri konusunda iddiaları yayınlanan Nokia 6 (2018) akıllı telefonlarının, bu kez ise TENAA üzerinde görüntülendiği görüldü. Fakat bu kez ortaya çıkan özellikler ilk seferden biraz daha farklı özellikler oldu. Bu nedenle Nokia’nın iki farklı model piyasaya süreceği iddiaları gelmeye başladı.

Nokia 6 (2018)

Bu kez ortaya çıkan özelliklere göre Nokia 6 (2018) modeli 4 GB RAM bellek barındıracak ve Snapdragon’un 660 işlemcilerini kullanacak. Yılın en iyi orta segment işlemcilerinden biri olan Snapdragon 660 modeli, yine orta segment bir akıllı telefon geleceğini gösteriyor. Yenilenmiş olan işlemcilere muhtemelen yer verilmemiş olacak. Yani seride Snapdragon 670 göremeyeceğiz.

Bunun dışında Nokia 6 (2018) modelinde 16 MP değerinde tek arka kamera beklentisi var. Yine dikey konumlandırılmış ve ortalanmış kamera kullanarak ana tasarımın dışına çıkmayacak olan model ön kısımda ise 8 MP kamera kullanacak. 3000 mAh değerinde batarya ve Android 7.1.1 sürümü işletim sistemiyle zenginleştirilecek olan telefon, tabii ki Android Oreo güncellemesi de alacak. Bu detayların dışında ekran kısmında 18:9 ekran oranına geçiş yapılacağı ve 5.5 inç kullanılacağı iddiası var. Tüm bu iddiaların ne zaman ve ne şekilde doğrulanacağı ise sır. Nokia açıklamalarını bekliyoruz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.