Xperia R1 ve Xperia R1 Plus Özellikleri Açıklandı

Akıllı telefon markaları içerisinde sessiz sedasız bir şekilde yükseliş yakalayan Sony, düzenli aralıklarla beraber yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaya devam ediyor. Çok kısa bir süre önce tanıtım yapan akıllı telefon devi markanın, son olarak Xperia XZ Premium modeli için Rosso tanıtımı yaptığını gördük. Rosso tanıtımıyla beraber markanın yeni seri akıllı telefonları için kırmızı renk desteğinin açıklandığı belirtilmişti. Kırmızı renkli yeni XZ modellerinin hemen arkasından ise iki yeni telefon modeli daha tanıtıldı. Xperia R1 ve Xperia R1 Plus adı ile tanıtılan yeni seri akıllı telefonların özellikleri ise şimdiden kullanıcıları kendisine çekmeyi başardı. Sony’nin bu kez daha düşük bütçeli olarak sunduğu akıllı telefonlarının özelliklerine geçelim.

Xperia R1 ve Xperia R1 Plus Özellikleri Neler?

Orta sınıf ile giriş seviyesi modelleri arasında bir yerde olan akıllı telefonların yine Sony’nin standart tasarımını kullandığını gördük. Aslında markanın bu noktada bir değişime gitmesi bekleniyordu fakat bu değişim Xperia R1 ve Xperia R1 Plus modellerinde yapılmadı. Xperia R1 ve Xperia R1 Plus modellerinde mevcut tasarım korundu. Muhtemelen yeni amiral gemisi modellerinde yeni tasarımlara geçiş yapılacak. Xperia R1 ve Xperia R1 Plus özelliklerinde ise dikkat çeken bazı detaylar var.

Xperia R1 Modeli

İlk olarak biraz daha düşük seviye akıllı telefon olan Xperia R1 modeline bakalım. Bu modelde 5.2 inç ekran sunuluyor. 5.2 inç ekran boyutu için yeterli gösterilen çözünürlük değeri yani 720p değerinin korunduğunu da ekleyelim. HD çözünürlük sunan Xperia R1, işlemci kısmında ise Snapdragon 430 modelini sunmakta. Açıkçası işlemci kısmında çok başarılı bir akıllı telefon ile karşı karşıya değiliz. Daha çok giriş seviyesine hitap eden bir akıllı telefon modeli karşımızda.

Bunun dışında yeni modelin RAM bellek miktarının da 2 GB olarak açıklandığı görüldü. Yani RAM kısmında da ön plana çıkan bir özellik söz konusu değil. 13 MP arka ve 8 MP değerinde de ön kamera bulunan telefonun, Android Nougat işletim sistemi ve 2620 mAh değerinde pilleri de dikkat çeken detaylar arasında. Tüm bunların yanında son olarak modelin radyo desteğinin bulunduğunu ve çift SIM desteğinin olduğunu söylemek gerek. Bu modelin biraz daha üzerinde olan Plus modeline geçelim.

Xperia R1 ve Xperia R1 Plus

Xperia R1 Plus Modeli

Biraz daha üst bir model olan Xperia R1 Plus akıllı telefonlarının, ana seriye göre bellek miktarlarında daha üst bir model olarak öne çıkıyor. Plus modelinin 3 GB RAM bellek miktarı var. Fakat 3 GB RAM bellek miktarı dışında değişen bir özellik söz konusu değil. Sadece RAM bellek miktarına bağlı olarak depolama biriminin de 2 katına çıktığını görüyoruz.

He iki modelinde fiyatlarında da düşük bir seviye var. R1 modeli 215 dolar, R1 Plus modeli ise 245 dolar olarak açıklandı. İki farklı renk seçeneğiyle beraber sunulacak olan Xperia R1 ve Xperia R1 Plus ikilisinin Avrupa üzerinden satışa ne zaman çıkış yapacağı ise açıklanmadı.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.