Xiaomi’den 105 Dolara Telefon: Redmi 3

Büyük markaların adeta korkulu rüyası olan modelleri ile adından söz ettiren telefon firması Xiaomi, uygun fiyatlı modellerine Xiaomi Redmi 3 ile bir yenisini ekledi.

Xiaomi Redmi 3 modeli oldukça iyi kamera ile geliyor!

Düşük fiyatlarına rağmen oldukça iyi teknik özelliklere sahip telefonlar üreten Xiaomi, duyurulan son modeli ile birlikte çıtayı daha yukarıya taşıyacak gibi. 105.-USD fiyat etiketi ile pazara sürülmesi beklenen Xiaomi Redmi 3, akıllı telefon pazarında oldukça ses getirecek.

5 inç büyüklüğünde ve 720*1280 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan telefonda, 8 çekirdekli Sanapdragon 616 işlemci bulunuyor. 2GB RAM ve 128 GB’a kadar, genişletilebilen 16 GB dahili hafıza bulunan Xiaomi Redmi 3 modelinde aynı zaman Adreno 405 grafik işlemcisi yer alıyor.

Tam bir fiyat/performans cihazı diyebileceğimiz Xiaomi Redmi 3 modelinin kamerası da beklendiği gibi fiyatının oldukça üzerinde özelliklere sahip. 13 MP çözünürlüklü LED flaşlı, f/2.0 genişliğe sahip 1080p çözünürlüğünde FHD video kayıt edebilen arka kamerası bulunan telefonun ön kamerası ise 5 MP çözürlükte ve arka kamera gibi FHD kayıt yapabilme özelliğine sahip. Son olarak telefonun kasa özelliklerine bakarsak, komple metal kasa ile gelen telefon 144 gram ağırlığında ve 139.3*69.6*8.5 mm boyutlarında.

Çin’de 12.01.2016 tarihinde satışa sunulacak modelin dünya genelinde satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Fakat 105.-USD fiyat (315.-TL) ile satılacak telefonun ülkemizde satışa sunulmasını beklemek, hem de bu fiyat üzerinde, maalesef pek gerçekçi olmayacaktır ):

You may be interested

Android İçin Müthiş Skype Güncellemesi!
Uygulamalar
0 shares88 views
Uygulamalar
0 shares88 views

Android İçin Müthiş Skype Güncellemesi!

Hüseyin GÖKÇAKIL - Haz 14, 2017

Android İçin Müthiş Skype Güncellemesi! Android kullanımı ile ilgili olarak sürekli yeni yazılım seçenekleriyle karşılaşıyoruz. Görüntülü konuşma denildiğinde akla gelen ilk…

Facebook Ne Hissettiğimizi Anlamak İstiyor!
Genel
0 shares55 views
Genel
0 shares55 views

Facebook Ne Hissettiğimizi Anlamak İstiyor!

Radarex - Haz 11, 2017

Facebook Ne Hissettiğimizi Anlamak İstiyor! Yazılım şirketleri son zamanlarda gerçekten kendilerini aşan işler peşindeler. Özellikle dijital medyanın içerisinde dijital sosyal…

Uzay Üzerinde Veri Cenneti Kuruluyor!
Genel
0 shares92 views
Genel
0 shares92 views

Uzay Üzerinde Veri Cenneti Kuruluyor!

Hüseyin GÖKÇAKIL - Haz 11, 2017

Uzay Üzerinde Veri Cenneti Kuruluyor! Teknolojinin ilerleyişi, bizleri ilham konusunda zorluyor. Hatta yeni arayışların da içerisine giriyoruz. Hal böyle olunca…

Leave a Comment

Your email address will not be published.