Xiaomi’den 105 Dolara Telefon: Redmi 3

Büyük markaların adeta korkulu rüyası olan modelleri ile adından söz ettiren telefon firması Xiaomi, uygun fiyatlı modellerine Xiaomi Redmi 3 ile bir yenisini ekledi.

Xiaomi Redmi 3 modeli oldukça iyi kamera ile geliyor!

Düşük fiyatlarına rağmen oldukça iyi teknik özelliklere sahip telefonlar üreten Xiaomi, duyurulan son modeli ile birlikte çıtayı daha yukarıya taşıyacak gibi. 105.-USD fiyat etiketi ile pazara sürülmesi beklenen Xiaomi Redmi 3, akıllı telefon pazarında oldukça ses getirecek.

5 inç büyüklüğünde ve 720*1280 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan telefonda, 8 çekirdekli Sanapdragon 616 işlemci bulunuyor. 2GB RAM ve 128 GB’a kadar, genişletilebilen 16 GB dahili hafıza bulunan Xiaomi Redmi 3 modelinde aynı zaman Adreno 405 grafik işlemcisi yer alıyor.

Tam bir fiyat/performans cihazı diyebileceğimiz Xiaomi Redmi 3 modelinin kamerası da beklendiği gibi fiyatının oldukça üzerinde özelliklere sahip. 13 MP çözünürlüklü LED flaşlı, f/2.0 genişliğe sahip 1080p çözünürlüğünde FHD video kayıt edebilen arka kamerası bulunan telefonun ön kamerası ise 5 MP çözürlükte ve arka kamera gibi FHD kayıt yapabilme özelliğine sahip. Son olarak telefonun kasa özelliklerine bakarsak, komple metal kasa ile gelen telefon 144 gram ağırlığında ve 139.3*69.6*8.5 mm boyutlarında.

Çin’de 12.01.2016 tarihinde satışa sunulacak modelin dünya genelinde satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Fakat 105.-USD fiyat (315.-TL) ile satılacak telefonun ülkemizde satışa sunulmasını beklemek, hem de bu fiyat üzerinde, maalesef pek gerçekçi olmayacaktır ):

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
10 views
Otomotiv
10 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
10 views
Teknoloji
10 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
9 views
Teknoloji
9 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.