Xiaomi Mi Mix 2 Yeni Teknolojisi Ortaya Çıktı

Tasarımlarıyla öne çıkan bir başka akıllı telefon modeli olması beklenen Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları için tanıtım hazırlıkları başladı. Xiaomi markasının sadece tasarımlarıyla değil, üstün özellikleriyle de öne çıkacağını düşündüğümüz Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının, tanıtımı için bu kadar az bir süre kalması nedeniyle akıllı telefonların daha fazla detayları paylaşılmaya da başlamış durumda. Son olarak Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarında kullanılacağı iddia edilen yüz tanıma sistemi hakkında bilgiler verildi. Yüz tanıma sisteminin nasıl kullanılacağı konusunda ve daha da önemlisi yüz tanıma sisteminin nasıl bir teknolojiye sahip olacağı gibi birçok detay paylaşılmış durumda.

Xiaomi Mi Mix 2 Yüz Tanıma Sistemi

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının yüz tanıma teknolojisinde özel bir sistem kullandığını göreceğiz. Daha önce iPhone 8 için konuşulan sistemlere oldukça benzer olduğu görülen yeni kamera sisteminde 3D sensörlerle beraber özel bir yüz tanıma kullanılacağı görülüyor.

Ön kameranın içerisinde yer alacak olan 3D yüz tanıma sensörlerinin, tıpkı iPhone 8 modellerinde beklendiği gibi doğrudan yüz tanıması bekleniyor. Bunun için kilit ekranında kullanıcıların telefonu yüzlerine tutmasının yeterli olacağını belirten açıklamalarda yok değil. Özellikle söz konusu özellikle beraber kullanıcıların kilit ekranı özelleştirmeleri yapabileceklerinin de düşünülmesi, yeni modelin epey bir yol aldığını göstermekte.

Xiaomi Mi Mix 2

Android modeller içerisinde bahsedilen şekilde yüz tanıma teknolojisine sahip olacak ilk model olarak değerlendirilen Xiaomi Mi Mix 2, muhtemelen bu yönüyle beraber iPhone 8 akıllı telefonlarına da en ciddi rakiplerden biri olacak. iPhone 8 ve Xiaomi Mi Mix 2 telefonları tanıtıldığı zaman daha detaylı olarak göreceğiz ama şimdiden bu karşılaştırmayı yapmaya başlamak gerekiyor.

Yeni açıklamalardan sonra görünen o ki Apple’ın rakipleri de giderek artış gösteriyor. İlk olarak Mate 10, Note 8 şimdi ise yeni Xiaomi telefonları derken, iPhone 8 modeline karşı daha birçok yeni modelin hazırlandığını görmekteyiz.

You may be interested

Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Apple’ın iPhone X modelinden ve Samsung’un Note 8 akıllı telefonlarından önce, ilk çerçevesiz akıllı telefon modellerini Xiaomi piyasaya sürdü. Piyasaya…

Twitter Yer İmi Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?
Sosyal Medya
3 views
Sosyal Medya
3 views

Twitter Yer İmi Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Facebook kadar olmasa da hala ciddi bir kullanıcı kitlesi olan Twitter, yarışta yeniden yer almak için önemli düzenlemelere adım atmaya…

Kara Cuma İndirimleri Başladı
Teknoloji
4 views
Teknoloji
4 views

Kara Cuma İndirimleri Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Hemen hemen her yıl kutlanan ve alışveriş çılgınlığı olarak görülen Black Friday için geri sayım tamamlandı. Her sene olduğu gibi…

Leave a Comment

Your email address will not be published.