Xiaomi Mi Mix 2 Yeni Teknolojisi Ortaya Çıktı

Tasarımlarıyla öne çıkan bir başka akıllı telefon modeli olması beklenen Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları için tanıtım hazırlıkları başladı. Xiaomi markasının sadece tasarımlarıyla değil, üstün özellikleriyle de öne çıkacağını düşündüğümüz Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının, tanıtımı için bu kadar az bir süre kalması nedeniyle akıllı telefonların daha fazla detayları paylaşılmaya da başlamış durumda. Son olarak Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarında kullanılacağı iddia edilen yüz tanıma sistemi hakkında bilgiler verildi. Yüz tanıma sisteminin nasıl kullanılacağı konusunda ve daha da önemlisi yüz tanıma sisteminin nasıl bir teknolojiye sahip olacağı gibi birçok detay paylaşılmış durumda.

Xiaomi Mi Mix 2 Yüz Tanıma Sistemi

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının yüz tanıma teknolojisinde özel bir sistem kullandığını göreceğiz. Daha önce iPhone 8 için konuşulan sistemlere oldukça benzer olduğu görülen yeni kamera sisteminde 3D sensörlerle beraber özel bir yüz tanıma kullanılacağı görülüyor.

Ön kameranın içerisinde yer alacak olan 3D yüz tanıma sensörlerinin, tıpkı iPhone 8 modellerinde beklendiği gibi doğrudan yüz tanıması bekleniyor. Bunun için kilit ekranında kullanıcıların telefonu yüzlerine tutmasının yeterli olacağını belirten açıklamalarda yok değil. Özellikle söz konusu özellikle beraber kullanıcıların kilit ekranı özelleştirmeleri yapabileceklerinin de düşünülmesi, yeni modelin epey bir yol aldığını göstermekte.

Xiaomi Mi Mix 2

Android modeller içerisinde bahsedilen şekilde yüz tanıma teknolojisine sahip olacak ilk model olarak değerlendirilen Xiaomi Mi Mix 2, muhtemelen bu yönüyle beraber iPhone 8 akıllı telefonlarına da en ciddi rakiplerden biri olacak. iPhone 8 ve Xiaomi Mi Mix 2 telefonları tanıtıldığı zaman daha detaylı olarak göreceğiz ama şimdiden bu karşılaştırmayı yapmaya başlamak gerekiyor.

Yeni açıklamalardan sonra görünen o ki Apple’ın rakipleri de giderek artış gösteriyor. İlk olarak Mate 10, Note 8 şimdi ise yeni Xiaomi telefonları derken, iPhone 8 modeline karşı daha birçok yeni modelin hazırlandığını görmekteyiz.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
4 views
Otomotiv
4 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
4 views
Teknoloji
4 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.