Xiaomi Mi Mix 2 Yeni Teknolojisi Ortaya Çıktı

18 Ağustos 2017
39 Görünümler

Tasarımlarıyla öne çıkan bir başka akıllı telefon modeli olması beklenen Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları için tanıtım hazırlıkları başladı. Xiaomi markasının sadece tasarımlarıyla değil, üstün özellikleriyle de öne çıkacağını düşündüğümüz Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının, tanıtımı için bu kadar az bir süre kalması nedeniyle akıllı telefonların daha fazla detayları paylaşılmaya da başlamış durumda. Son olarak Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarında kullanılacağı iddia edilen yüz tanıma sistemi hakkında bilgiler verildi. Yüz tanıma sisteminin nasıl kullanılacağı konusunda ve daha da önemlisi yüz tanıma sisteminin nasıl bir teknolojiye sahip olacağı gibi birçok detay paylaşılmış durumda.

Xiaomi Mi Mix 2 Yüz Tanıma Sistemi

Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının yüz tanıma teknolojisinde özel bir sistem kullandığını göreceğiz. Daha önce iPhone 8 için konuşulan sistemlere oldukça benzer olduğu görülen yeni kamera sisteminde 3D sensörlerle beraber özel bir yüz tanıma kullanılacağı görülüyor.

Ön kameranın içerisinde yer alacak olan 3D yüz tanıma sensörlerinin, tıpkı iPhone 8 modellerinde beklendiği gibi doğrudan yüz tanıması bekleniyor. Bunun için kilit ekranında kullanıcıların telefonu yüzlerine tutmasının yeterli olacağını belirten açıklamalarda yok değil. Özellikle söz konusu özellikle beraber kullanıcıların kilit ekranı özelleştirmeleri yapabileceklerinin de düşünülmesi, yeni modelin epey bir yol aldığını göstermekte.

Xiaomi Mi Mix 2

Android modeller içerisinde bahsedilen şekilde yüz tanıma teknolojisine sahip olacak ilk model olarak değerlendirilen Xiaomi Mi Mix 2, muhtemelen bu yönüyle beraber iPhone 8 akıllı telefonlarına da en ciddi rakiplerden biri olacak. iPhone 8 ve Xiaomi Mi Mix 2 telefonları tanıtıldığı zaman daha detaylı olarak göreceğiz ama şimdiden bu karşılaştırmayı yapmaya başlamak gerekiyor.

Yeni açıklamalardan sonra görünen o ki Apple’ın rakipleri de giderek artış gösteriyor. İlk olarak Mate 10, Note 8 şimdi ise yeni Xiaomi telefonları derken, iPhone 8 modeline karşı daha birçok yeni modelin hazırlandığını görmekteyiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.