Xiaomi Mi Mix 2 ve Mi Note 3 Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Xiaomi uzun süredir merak edilen akıllı telefonlarını dün itibariyle tanıttı. Markanın dün itibariyle yaptığı tanıtımlar sonrasında birçok ortaya çıkan modeller ise akıllı telefon dünyasında epey bir konuşulacak gibi gözüküyor. Özellikle Xiaomi Mi Mix 2 modelinde tasarımsal olarak yapılan değişiklikler epey bir konuşulacak. Peki, Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının ve tanıtılan bir başka model olan Xiaomi Mi Note 3 serisinin nasıl özellikleri var? Mi Mix 2 ve Mi Note 3 detaylarına bakalım.

Mi Mix 2 ve Mi Note 3 Tasarım Özellikleri

Her iki modelde de kullanıcıları çekecek türdün birçok detay var. Mi Mix 2 ve Mi Note 3 modellerinin tasarım kısmından söze başlamak gerekiyor.

Mi Mix 2: En büyük değişiklik bu seride dikkat çekmekte. Tamamen ekran kullandığı, duyurulduğu ilk andan beridir konuşulan akıllı telefonların beklendiği gibi geniş ekran kullandığını görüyoruz. Tamamen ekran bölümünden oluştuğu görülen ön yüzeyin, sensörler kullanımlarında bile gizli kullanıma yer vermişti. Bunun dışında arka yüzeyde ise tek arka kamera ve parmak izi sesörleri gibi sıradan bir tasarım kullanılmış durumda. Üstelik telefon oldukça ince.

Mi Mix 2 ve Mi Note 3

Mi Note 3: Note 3 modelinde kullanılan tasarım ise Mi Mix 2 kadar farklı bir tasarım değil. Bu modelde Mi 6 akıllı telefonlarının tasarımını görüyoruz. Zaten markada bu yönde açıklamalar yaptı ve Note 3 modelini Mi 6’nn büyük versiyonu olarak gösterdi. Yine çift arka kamera ve ön kısımda Home tuşu kullanımı yapıldığı görülüyor.

Mi Mix 2 ve Mi Note 3

Mi Mix 2 ve Mi Note 3 Ekran Özellikleri

Mi Mix 2: Akıllı telefonlarının ekran kısmında da başarılı teknolojiler dikkat çekiyor. 5.99 inç ekran boyutuyla beraber gelen telefonların, 18:9 ekran oranı kullandığı ve 2160 X 1080 çözünürlük değeri de başka bir detay.

Mi Note 3: Mi 6 akıllı telefonlarının büyütülmüş versiyonu olan yeni akıllı telefonların, 5.5 inç ekranı bulunuyor. 5.5 inç ekran boyutu ve Full HD çözünürlük değerini kullanan Note 3, IPS LCD panel kullanıyor.

Mi Mix 2 ve Mi Note 3 Sistem Özellikleri

Mi Mix 2: Amiral gemisi model telefonların Snapdragon 835 işlemci modeli, performans açısında öne çıkan bir model ortaya çıkmasını sağlayacak. Bunun yanında 6 GB RAM bellek miktarı, 64 GB, 128 GB ve 256 GB gibi farklı depolama alanı seçenekleri sunuluyor. Biraz daha fazla performans isteyen kullanıcılar için 8 GB bellekli versiyonda bulunuyor.

12 MP değerinde arka kamera ve 4 açılı OIS destekli sensörlerde kamera konusunda istenenin elde edilmesini sağlamakta. Ön kamera kısmında ise 13 MP tercihli standart kameralara yer verilmiş. Ek olarak Android Nougat işletim sistemi, 3400 mAh değerinde batarya ve parmak izi sensörlerinin kullanıldığını da söyleyelim.

Mi Mix 2 ve Mi Note 3

Mi Note 3: Snapdragon 660 işlemcilerine yer veren Note 3 ise biraz daha geri planda kalan bir akıllı telefon. Mi Mix 2 ve Mi Note 3 karşılaştırmasına baktığımızda Note 3 fiyat performans serisi olarak gösteriliyor.

Yine 6 GB RAM bellek kullanılan akıllı telefon, çift arka kameraya sahip. 12 MP çift kamera ve 16 MP ön kameranın Mi 6 modelinde kullanılan kamera olduğunu gördük. Ekstra olarak 3500 mAh batarya ve Android Nougat kullanıldığı da son detaylar.

Mi Mix 2 ve Mi Note 3 serileri içerisinde bu özellikler yer alırken fiyat konusunda da bazı bilgiler söz konusu. Mix 2 serisi 500-730 dolar arasında değişiyor. Note 3 modeli ise 385-460 dolar arasında değişiyor.

You may be interested

Xiaomi Mi Mix 2 Detaylarını Ortaya Koyan Görseller
Mobil
18 views
Mobil
18 views

Xiaomi Mi Mix 2 Detaylarını Ortaya Koyan Görseller

Ibrahim Kizilirmak - 11 Eylül 2017

Teknoloji dünyasında genel olarak iPhone 8 akıllı telefonlarına yönelme olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Yeni telefonların tanıtımı için çok kısa…

Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu Nasıl Kullanılır?
İnternet
7 views
İnternet
7 views

Facebook Ücretsiz WİFİ Bulucu Nasıl Kullanılır?

Ibrahim Kizilirmak - 11 Eylül 2017

İnternet günümüzde en çok kullanılan ortamlardan biri haline geldi. Sadece internet üzerinden yapılan aramaların trafiği bile, internet ortamının dünyanın en…

Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Teknoloji
7 views
Teknoloji
7 views

Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ibrahim Kizilirmak - 11 Eylül 2017

Ağustos ayının son haftasında tanıtıma çıkan Galaxy Note 8 akıllı telefonları, dünya genelinde yavaş yavaş satışa çıkmaya başladı. Akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.