Xiaomi Mi Mix 2 Detaylarını Ortaya Koyan Görseller

11 Eylül 2017
31 Görünümler

Teknoloji dünyasında genel olarak iPhone 8 akıllı telefonlarına yönelme olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Yeni telefonların tanıtımı için çok kısa bir süre kalması ve tabii ki Apple’ın kullanıcı kitlesi tüm bu ilginin ana nedeni. Üstelik bu kez hem Apple Park gibi bir merkezin içerisinde tanıtım yapıldığını göreceğiz hem de Apple’ın OLED ekran gibi yeni teknolojilere ilk defa geçiş yaptığını göreceğiz. Tüm bunlar üst üste konulduğu zaman mobil dünyada genel bir eğilim ortaya çıktı. Fakat ilgi Apple’ın üzerinde yoğunlaşıyor olsa da bugün içerisinde çok önemli akıllı telefon modelleri de tanıtılacak. Bunlardan birisi de Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları olacak.

Adı ortaya çıktığı ilk andan bu yana adeta en çok konuşulan serilerden biri olan Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının, bugün tanıtılacağını gösteren en net görseller ise sonunda yayınlandı. Görsellerle beraber birçok detay konusunda da yeni bilgilere ulaşmış olduk. Hemen detaylara geçiş yapalım.

Xiaomi Mi Mix 2 Görselleri Beklentiler Yükseltti

Telefonların bugün tanıtılacağını gösteren görsellerde, Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonları çalışır vaziyette görülüyor. Telefonların çalışır halde görüntülenmesinin önemi ise oldukça büyük. Öyle ki bu şekilde telefonların hemen hemen tüm detayları konusunda bilgi elde edebildik. Öncelikle modelin söylendiği gibi tamamen çerçevesiz ekran kullanımı yaptığını gerçekten görüyoruz. Hemen arkasından yeni seri akıllı telefonların çok daha ince bir kasa kullandığı görülüyor. Tamamen çerçevesiz bir model olmasa bile, Xiaomi Mi Mix 2 şimdiye kadar gördüğümüz telefonlar arasındaki en başarılı, en az çerçeveye sahip olan modellerden biri gibi gözüküyor.

Ön yüzde sensörler için ayrılan bir kısmın bile olmadığını görmekteyiz. Sensörler bir yana öz yüzde kamera bölümünün bile aşağı kısma taşındığı dikkat çekiyor. Bu nedenle telefonların ekran sistemini bozacak herhangi bir engelle karşılaşmayacağız gibi duruyor. Kameraların aşağı tarafa taşınmış olması ise başlı başına bir ilk olarak değerlendirilebilir. Böylelikle üst kısımda sensörleri için kullanılan çizgisel çerçeve bile olmadığı görülüyor.

Xiaomi Mi Mix 2

Böyle baktığımız zaman Xiaomi Mi Mix 2 tamamen çerçevesiz akıllı telefon konseptini ortaya koymayı başarmış. Canlı olarak yayınlandığı belirtilen görüntülerde ilgi çeken bir başka konu ise telefonların görüntü kalitesi. Ne kadar gerçek bilinmez ama, 4K sistemleri aratmayacak bir çözünürlük desteği sunulacağı iddiası var.

Kısacası marka ekran konusunda gerçekten öz verdiğini yapmış gibi duruyor. Daha detaylı bilgileri elde etmek için tanıtımı beklememiz gerek. Tanıtım için ise sadece birkaç saat kaldığını ekleyelim. Kullanılacak olan teknik donanım ve geri kalan tüm detayları da bugün öğrenmek mümkün olacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.