Xiaomi Mi A1 Android Oreo Güncellemeleri Başlıyor

Android güncellemelerini yaygınlaştırmak için hemen hemen her yöntem deneniyor. Google’ın Android işletim sistemini yaygınlaştırmak için attığı adımların başında, ise Android One programı geliyor. Bu program sayesinde telefonların Android güncellemelerini anlık olarak almaları sağlanıyor. Kullanıcılar anlık olarak güncellemeleri alabildiği gibi güncellemeler üzerinde de deneme yapma fırsatı buluyor. Fakat bu programa hemen her telefonun katılmadığını da görüyoruz. Her ne kadar yavaş yavaş bu programa katılan akıllı telefonların sayısı artıyor olsa da hala Android One özelliği destekleyen modellerin sayısı yeterli değil. Bu sistem dahil olarak değerlenen modellerden birisi de Xiaomi Mi A1 akıllı telefonları.

Xiaomi tarafından ilk Android One uygulanan telefon olarak lanse edilen yeni modelin yazılım konusunda ayrıcalıkları ise oldukça fazla. Bu noktada Xiaomi Mi A1 kullanıcı için markanın da bir açıklama yaptığını gördük.

Xiaomi Mi A1 Güncellemelere Davet Edildi

Firma tarafından yapılan açıklamalarla beraber Xiaomi Mi A1 telefonları için Android Oreo güncellemesinin ilk beta sürümlerinin yayınlandığı belirtiliyor. Kullanıcıların ise bu beta programını test etmek için programa kayıt olması gerektiği açıklandı. Doğrudan Xiaomi tarafından verilen bu bilgiyle beraber Xiaomi Mi A1 akıllı telefon kullanıcılarının Oreo beta güncellemelerini yükleyebileceği açıklandı.

Xiaomi Mi A1

Güncellemeler Android One projesinde olan yeni beta güncellemeleri. Bu nedenle şu an için Xiaomi Mi A1 Oreo güncellemesinin ciddi sorunlarının olması bekleniyor. Ayrıca yeni güncellemenin beta sürecini denemek için kayıt olan kullanıcıların geri bildirimler vermesi gerekecek. Bu geri bildirimlerin muhtemelen marka tarafından otomatik olarak kullanım verileri şeklinde alınması söz konusu olacak.

Tüm bunları göz önünde bulunduran Xiaomi Mi A1 sahiplerinin güncellemeleri yüklemeleri gerekiyor. Aksi halde yeni beta sürümünün güncellemesi için erken bir dönem olduğunu belirtmek gerekiyor. En azından herkese açık olarak yayınlanacak genel güncelleme betalarını beklemekte yarar var. Mi A1 için kararlı Oreo sürümünün ne zaman geleceği konusunda ise kesin bir bilgi verilmiş değil. Fakat güncellemelerin çok gecikmemesi bekleniyor. Güncelleme için yeni bir tarih verilecek olursa, haberimizi bu tarihe göre güncelleyeceğiz.

You may be interested

TeamViewer İçin Şok İddia Gündem Oldu
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

TeamViewer İçin Şok İddia Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 6 Aralık 2017

Bilgisayarlar arasında iletişim için kullanılan en yaygın uygulamalardan birisi TeamViewer olarak biliniyor. İki bilgisayar arasında online olarak ekran paylaşımı yapılmasını…

Xiaomi Mi 7 Bekleyenlere Sevindirici Haber
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Xiaomi Mi 7 Bekleyenlere Sevindirici Haber

Ibrahim Kizilirmak - 6 Aralık 2017

Akıllı telefon dünyasının en farklı temsilcilerinden biri olan Xiaomi, yeni modellerinde uyguladığı tasarımlarla kalıcı yer edinmeyi başarmış bir marka olarak…

Snapdragon 845 Duyurusu Sonrasında Beklenen Adım
Gündem Haberleri
5 views
Gündem Haberleri
5 views

Snapdragon 845 Duyurusu Sonrasında Beklenen Adım

Ibrahim Kizilirmak - 6 Aralık 2017

Qualcomm, merakla beklenen yeni mobil işlemcilerini sonunda tanıttı. Qualcomm tarafından yapılan tanıtımla beraber mobil dünyanın yeni amiral gemisi olacak olan…

Leave a Comment

Your email address will not be published.