Xiaomi Mi A1 Android Oreo Güncellemeleri Başlıyor

7 Aralık 2017
13 Görünümler

Android güncellemelerini yaygınlaştırmak için hemen hemen her yöntem deneniyor. Google’ın Android işletim sistemini yaygınlaştırmak için attığı adımların başında, ise Android One programı geliyor. Bu program sayesinde telefonların Android güncellemelerini anlık olarak almaları sağlanıyor. Kullanıcılar anlık olarak güncellemeleri alabildiği gibi güncellemeler üzerinde de deneme yapma fırsatı buluyor. Fakat bu programa hemen her telefonun katılmadığını da görüyoruz. Her ne kadar yavaş yavaş bu programa katılan akıllı telefonların sayısı artıyor olsa da hala Android One özelliği destekleyen modellerin sayısı yeterli değil. Bu sistem dahil olarak değerlenen modellerden birisi de Xiaomi Mi A1 akıllı telefonları.

Xiaomi tarafından ilk Android One uygulanan telefon olarak lanse edilen yeni modelin yazılım konusunda ayrıcalıkları ise oldukça fazla. Bu noktada Xiaomi Mi A1 kullanıcı için markanın da bir açıklama yaptığını gördük.

Xiaomi Mi A1 Güncellemelere Davet Edildi

Firma tarafından yapılan açıklamalarla beraber Xiaomi Mi A1 telefonları için Android Oreo güncellemesinin ilk beta sürümlerinin yayınlandığı belirtiliyor. Kullanıcıların ise bu beta programını test etmek için programa kayıt olması gerektiği açıklandı. Doğrudan Xiaomi tarafından verilen bu bilgiyle beraber Xiaomi Mi A1 akıllı telefon kullanıcılarının Oreo beta güncellemelerini yükleyebileceği açıklandı.

Xiaomi Mi A1

Güncellemeler Android One projesinde olan yeni beta güncellemeleri. Bu nedenle şu an için Xiaomi Mi A1 Oreo güncellemesinin ciddi sorunlarının olması bekleniyor. Ayrıca yeni güncellemenin beta sürecini denemek için kayıt olan kullanıcıların geri bildirimler vermesi gerekecek. Bu geri bildirimlerin muhtemelen marka tarafından otomatik olarak kullanım verileri şeklinde alınması söz konusu olacak.

Tüm bunları göz önünde bulunduran Xiaomi Mi A1 sahiplerinin güncellemeleri yüklemeleri gerekiyor. Aksi halde yeni beta sürümünün güncellemesi için erken bir dönem olduğunu belirtmek gerekiyor. En azından herkese açık olarak yayınlanacak genel güncelleme betalarını beklemekte yarar var. Mi A1 için kararlı Oreo sürümünün ne zaman geleceği konusunda ise kesin bir bilgi verilmiş değil. Fakat güncellemelerin çok gecikmemesi bekleniyor. Güncelleme için yeni bir tarih verilecek olursa, haberimizi bu tarihe göre güncelleyeceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.