Xiaomi Mi 7 İçin Yepyeni Konsept Çalışması

16 Aralık 2017
25 Görünümler

Akıllı telefon dünyasında aranan markalardan biri olması bir yana, artık serileri takip edilen markalardan biri olan Xiaomi, tasarımlarıyla öne çıkan akıllı telefonlarını hazırlamaya devam ediyor. Markanın son olarak ise yeni amiral gemisi üzerinde çalıştığını görmeye başladık. Yine en başarılı tasarımlarından biri olacak olan Xiaomi Mi 7 akıllı telefonlarının, tasarımlarıyla beraber markanın amiral gemisi serisi özelliklerini doğrudan yansıtacağı düşünülüyor.

Telefonlar hakkında bu yönde birçok iddia gündeme gelmeye başlamışken, yeni serinin sahip olacağı tasarımlara ilişkinde yeni konsept videoları çekilmeye başlandı. Xiaomi Mi 7 modeli için son yapılan konsept çalışması ise ne kadar iddialı bir model ile karşı karşıya olduğumuzun bir ipucu.

Xiaomi Mi 7 Nasıl Bir Telefon

Şu an için paylaşılan detaylar ve yeni konsept çalışmasını değerlendirerek Xiaomi Mi 7 akıllı telefonları hakkında önemli bilgiler verelim. İlk önce tasarım kısmından başlamak gerekiyor. Tasarım kısmında iPhone X modellerini işaret ede bir sistem kullanılacağı düşünülüyor. Konsept çalışmasına göre arka kısımda tıpkı iPhone X modelinde olduğu gibi bir kamera dizilimi olacak.

Xiaomi Mi 7

Üst üste sıralanmış kameranın yanı sıra ekran kısmında ise uçtan uca çerçevesiz ekran göreceğiz. Yeni ekranların 6 inç boyutuyla beraber çerçevesiz yapısının oldukça geniş bir ekran kullanım alanı sunulacağı düşünülüyor. Oldukça geniş bir ekran yüzünü kullanacak olması, tasarım kısmında Xiaomi Mi 7 serisinin yine çok konuşulacağını gösteriyor.

Şimdiden konuşulan ve Samsung ile Apple’a rakip gösterilmeye başlayan akıllı telefonların sistem özellikleri kısmında ise amiral gemisi ruhunu yansıtması bekleniyor. Öyle ki telefonun içerisinde Snapdragon 845 işlemcilerinin yer alması bekleniyor. Yeni tanıtımı yapılan işlemcilerin, belki de ilk olarak Xiaomi Mi 7 akıllı telefonlarının içerisinde yer alması durumu da söz konusu. İşlemcilerin yanı sıra RAM bellek kısmında da 8 GB seviyesine kadar çıkan bir model sunulacak. Tanıtım ve çıkış tarihi açıklamalarının ise henüz gelmediğini söyleyelim.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.