Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı

24 Kasım 2017
31 Görünümler

Apple’ın iPhone X modelinden ve Samsung’un Note 8 akıllı telefonlarından önce, ilk çerçevesiz akıllı telefon modellerini Xiaomi piyasaya sürdü. Piyasaya sürülen Mi Mix serisi akıllı telefonlarında kullanılan çerçevesiz yapı, mobil dünyada en çok konuşulan konulardan biri olmuştu. Tasarım konusunda başarılı telefonlar sunduğu bilinen markanın son olarak Xiaomi Mi 6 modeliyle beraber donanım özellikleri konusunda da belli sınırları geride bıraktığını gördük. Son modeliyle beraber de başarı elde eden ve bir hayli satış yakalayan Xiaomi, şimdi ise Xiaomi Mi 7 akıllı telefonları üzerinde çalışmalara başlamış durumda. Telefonların özellikleri açısından ise sürekli yeni bilgilerin paylaşılmaya başlandığı görülüyor. Bu özelliklere daha detaylı olarak bakalım.

Xiaomi Mi 7 Yeni Amiral Gemisi Adayı

Yine kavisli ekran kullanımı yapacağı ve her iki tarafından da çerçevesiz bir model sunulacağı belirtilen Xiaomi Mi 7 serisinde, yine üstün donanım özellikleri göreceğiz. Bir amiral gemisi akıllı telefon modeli olduğu net bir şekilde anlaşılan yeni serinin, işlemci kısmında da yenilikleri yansıttığını göreceğiz.

Snapdragon 845 modeli işlemcileriyle beraber sektörde kendisine yer bulmayı hedefleyen markanın, yine 6 inç ekran kullanması durumu söz konusu. Çerçevesiz bir akıllı telefon olmasının yanı sıra 18:9 ekran oranına da sahip olması gündemde olan Xiaomi Mi 7 için ekranın tasarımı destekleyecek şekilde hazırlanılmış olduğunu görmek mümkün olacak.

Xiaomi Mi 7

6 GB RAM bellek miktarı ve 16 MP değerinde çift arka kamerası gibi ayrıcalıklarının olduğunu göreceğimiz telefonun, parmak izi sensörlerinin arka kapakta konumlandırıldığını ve yüz tanıma teknolojisinin de ekstra olarak sunulması bekleniyor. Xiaomi Mi 7 modeli için gelen bu iddiaların dışında telefonların fiyatının da oldukça makul olacağı düşünülüyor.

Özelliklerin açıklandığı haberlerin yanında yeni modelin fiyatı için 405 dolar açıklaması yapılmış durumda. 405 dolar gibi bir fiyatın sunulması ise amiral gemisi akıllı telefonların yeni bir rakibinin ortaya çıkacağını gösteriyor. Piyasayı etkisi altına alacak olan yeni akıllı telefonun ne kadar beğenileceğini göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.