Xiaomi Mi 5X Ülkemizde Satışa Çıktı

Akıllı telefonların sevilen markalarından biri olmayı başaran Xiaomi, orta seviyenin başarılı modellerinden biri olan Xiaomi Mi 5X akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Geçtiğimiz ay tanıtımı gerçekleştirilen akıllı telefonların, uygun fiyat seçenekleriyle ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise bilgiler verilmemişti.

Telefon ülkemizde satışa çıkacak mı derken beklenen haber geldi. Xiaomi Mi 5X ülkemizde de satışa çıktı. N11 üzerinden satışa çıkan akıllı telefonların özellikleri de beğeni toplayacak cinsten. Hem telefonun özelliklerinden hem de telefonların Türkiye fiyatı konusunda bilgiler verelim.

Xiaomi Mi 5X Nasıl Özelliklere Sahip?

Yeni akıllı telefonların orta sınıf serilerine dahil olduğunu biliyoruz. Orta sınıfın başarılı serisi olan Xiaomi Mi 5X içerisinde Snapdragon 625 işlemcileri bulunuyor. Snapdragon 625 serisi işlemciler performans konusunda oldukça başarılı modellerden biri olarak biliniyor. Fakat tabii ki bir Snapdragon 800 serisi performansı beklemeyin. 8 çekirdekli işlemcilerin beraberinde 4 GB RAM bellek miktarı da kullanılmakta. Yani aslında başarılı bir akıllı telefon sunulduğunu söylemek gerekiyor.

Xiaomi Mi 5X

12 MP değerinde çift arka kamera serisine sahip olan telefonların, telefoto lensleri de kamera performansının bir hayli artmasını sağlamış. Arka kısımda çift arka kamera kullanımı yapılırken, özel ses modlarının ve parmak izi sensörlerinin de yeni modelde yer aldığı detaylar arasında. Android Nougat sürümüyle beraber çıkış yapan akıllı telefonların, 3.080 mAh değerinde bataryaları bulunuyor.

Tüm bu özellikleriyle beraber Xiaomi Mi 5X akıllı telefonları ülkemizde 1.339 TL gibi bir fiyatla satışa çıktı. Şu an için bir site üzerinden satılsa da yeni modelin satışını yapan site sayısının da hızla artacağı belirtiliyor. Yeni serinin aksesuarları içinde satış desteğinin gelip gelmeyeceği konusunda ise net bir bilgimiz olmadığını ekleyelim. Aksesuar serilerinin ilerleyen dönemlerde satışa çıkması gündeme gelebilir.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.