Xbox One X Konsollarının Gerçek 4K Oyunları Ortaya Çıktı

18 Temmuz 2017
59 Görünümler

Microsoft, oyun konsolu alanında en büyük rakibi Sony’nin ataklarına cevap verememeye başladı. Özellikle yeni nesil konsol teknolojilerine geçildiğinden itibaren Sony PS4 modellerini yenileyerek PS4 Pro modelini satışa sununca, Xbox One serilerinin satışlarında daha da düşüşler yaşanmaya başlamıştı. Herkes Sony’nin PS5 hamlesinden sonra Xbox modellerinin tamamen geri planda kalacağını düşünürken, E3 2017 fuarında Microsoft beklenen adımı atmış ve yeni nesil konsollarını tanıtmıştı. Xbox One X modeli olarak tanıtılan yeni konsolların şimdiye kadar en başarılı konsollar olacağı ortaya çıktı.

Hem grafik sistemlerinde hem de işlemci modellerinde yeniliklerle karşımıza çıkacak olan konsolların gerçek 4K desteğini de sunacağı açıklanmıştı. Maksimum kalite de çözünürlük değeri sunacak olan oyun konsollarının, 4K desteği vereceği oyunlarsa merakla beklenmekteydi. Öyle ki her oyunun 4K desteğine sahip olamayacağını da söylemek gerekiyor. Merakla beklenen 4K destekli yeni konsollara uyumlu ilk oyunlar için beklenen açıklama geldi.

Xbox One X İlk 4K Destekli Oyunları

Gerçek 4K teknolojisi kullanılacağının açıklanması bile yeni oyun konsollarının öne çıkacağını gösteriyordu. Destek verilecek ilk oyunların açıklanmasından sonra bu beklenti daha da artmaya başladı. Yapılan açıklamaya göre Xbox One X 4K desteğine uyumlu olarak yenilenecek ilk oyun The Evil Within 2 olacak.

Xbox One X

Çıktığı andan itibaren beğenilen serilerden biri olmasıyla öne çıkan ve ilk oyunundan sonra istek üzerine ikinci oyun olarak karşımıza çıkan Evil Within 2 serisinin tamamen 4K desteğine uyumlu olarak geleceği ve 60 FPS değerine kadar da çıkabileceği belirtildi. Tabii ki konsol donanımlarının 4K/60 FPS desteği vermesi çok olası değil. Mevcut özellikler bunu desteklemiyor. Ama oyun içerisinde yapılacak düzenlemelerle yüksek FPS değeri alabileceğini de ekleyelim.

Bunun dışında yine yeni konsollara tam uyumlu olacak oyunlardan bir diğeriyse Wolfenstein II The New Colossus oyunu olacak. Yine ünlü serilerden biri olan Wolfenstein II oyununun da destek verecek olması, yeni seri konsolların bu kez Sony’yi geçebileceğini göstermekte. Öncelikle Sony’nin yapılacağı karşı atak beklense de şimdilik Microsoft istediğini alacak gibi gözüküyor. Buna karşın PS5 dengeleri değiştirebilir.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.