XBOX One X Depolama Alanı Sorununu Çözecek

16 Eylül 2017
56 Görünümler

XBOX One X oyun konsollarından sonra Microsoft oyun konsolları için birçok nokta değişecek. Yeni nesil oyun konsollarının sunacağı teknik özellikler ve oyun konsollarının gerçek 4K desteği gibi konular bir yana, artık bu seriyle beraber kullanıcılar çok daha iyi bir oyun deneyimine ulaşacak. Yeni seri konsollarla beraber tüm bunların dışında bambaşka bir sistem daha ortaya çıkacak. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre yeni seri konsollar oyuncuların depolama alanı gibi bir sorun yaşamasının önüne geçecek. Yeni sistem aktif bir depolama teknolojisi sunacak. Detaylardan söz edelim.

XBOX One X Depolama Alanı Kontrolü Nasıl Yapılacak?

Yeni sistemle beraber kullanıcılar aktif depolama alanını kullanabilecekler. Bu sisteme göre kullanıcılar bir oyunu oynamak için oyunu tamamen indirmek zorunda olmayacak. Bunun yerine oyunun sadece oynanmak istenen bölümlerinin indirilmesi yeterli olacak. Tabii ki bunun için oyunun sisteminde de değişikliklere gidilecek. Tüm oyun belli bölümler altında parçalara ayrılacak. Oyunların bölüm bölüm ayrılmasından sonra istediğiniz bölümü indirerek oynayabileceksiniz.

Bunun dışında XBOX One X depolama alanında ekstra çözümlerde sunulacak. Mesela isterseniz oyunun işe yaramayan bölümlerini silerek yine depolama alanından kazanç sağlayabileceksiniz. XBOX One X sonrasında kullanımda olacak olan yeni sistemin daha ne gibi detayları olacağı konusunda ise konsolların çıkış tarihini beklemek gerekecek.

XBOX One X

Microsoft söz konusu sistemin sadece XBOX One X konsollarına mı ait olarak sunulacağı konusunda bir bilgi vermedi. Bu teknolojinin eski oyun konsollarına da getirilebileceğini belirtelim. Fakat bunun için şimdilik resmi açıklama gelmiş değil. Detaylar paylaşıldığında konu hakkında gelen bilgileri sizlere sunacağız. Şu an için sistemin testlerinin devam ettiğini görüyoruz.

Testlerde elde edilen başarıya göre ilk olarak sınırlı oyunlarda, daha sonra ise tüm oyunlarda aynı sistemin kullanılmaya başlanacağı belirtiliyor. Tüm oyunlara aktif depolama sisteminin uygulanıp uygulanmayacağı konusunda da bilgilerin paylaşılmadığını ekleyelim. Bunun içinde Microsoft’un açıklamalarını beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.