Xbox One İçin Önemli Güncelleme Yayınlandı

Microsoft bir süredir Xbox One konsolları için güncellemeler hazırlamakta. Teknoloji devinin son günlerde bu konu üzerinde yaptığı çalışmalarla beraber Xbox One oyun konsolları için çok daha başarılı bir sistem düşünüldüğünü de ekleyelim. Konsolların kullanıcılar için çok daha başarılı bir deneyim sunulması adına yayınlanacak olan güncellemelerin ilk izlenim sürümleri de yayınlanmaya başladı. İlk izlenim sürümlerinin yayınlanmasının hemen sonrasında güncellemelerin ne gibi özelliklere sahip olacağı da görülmüş oldu. Konsolların yapısını doğrudan etkileyecek olan güncellemenin ortaya çıkardığı özelliklere yakından bakalım.

Xbox One Güncellemesi Sonrasında Neler Değişiyor?

Yeni güncelleme sonrasında Microsoft kullanıcılara detaylı bir hediye sistemi sunacak. Yani artık kullanıcılar aldıkları oyunları sadece hediye etmek istediği kişinin mail adresini girerek hediye edebilecek. Bunun için ekstra bir işleme gerek kalmayacak kendi hesabınızı kullanırmış gibi hediye etmek istediğini oyunu karşı tarafın mail adresini girerek satın almanız yeterli olacak. Xbox One oyunlarının bu şekilde hediye edilmesi mümkün kılınacak.

Bunun dışında sistemde yeni bir dosya yönetim özelliği geliyor. Yeni dosya yönetim sistemleri sayesinde de kullanıcıların DLC ve ek paketleri anında indirmesi sağlanacak. Yeni DLC paketlerinin çok daha başarılı bir indirme yönetiminin olduğunu görmekte mümkün olacak. Hem hediye sisteminde yapılan iyileştirmeler hem de Xbox One oyun konsollarının indirme yöneticisinde yapılacak düzenlemeler dışında da yenilikler göreceğiz.

Xbox One

Bunun dışında kullanıcıların ayarlarının da daha iyi bir şekilde saklanması sağlanacak. Xbox One oyun konsollarına sahip olan kullanıcıların oyunlar için ve genel olarak tercih ettikleri konsol ayarları, konsollar üzerinde değil de bulut sunucu üzerinde saklanacak.

Bulut sunucu üzerinde ayarların kayıt altına alınması sayesinde konsol değişikliği yapsanız ya da yeni bir konsol alsanız bile anında ayarlarınız konsollara uyarlanmış olacak. Yani ekstra bir ayarlama ya da ayar sürecine gerek kalmayacak. Çok daha başarılı bir yönetim sistemi göreceğiz. Tüm bu özelliklerin yer alacağı yeni güncellemenin final sürümünün yayını için beklenen açıklama ise henüz gelmedi. Bunun için firmanın vereceği bilgileri beklemeniz gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.