Windows Phone Yavaş Yavaş Ölüyor

Akıllı telefonlarda da dönüşüm devam ediyor. Akıllı telefon teknolojileri konusunda teknik ve tasarım kısımlarında yapılan değişimler bir yana, artık yazılım alanında da yeni bir döneme girildiğini görüyoruz. Bir yandan Android Oreo işletim sistemiyle beraber gelen özellikler ve yeni sistemler, bir diğer taraftan ise iOS 11 işletim sistemiyle yeni nesil işletim sistemlerine geçilmesi. Yazılım konusunda atılan bu adımlar hızla dönüşüm yaşanmasına ve artık yeni nesle girilmesine neden oldu. Bir yandan yeni işletim sistemlerle beraber yazılım alanında başarılı çözümler sunulurken, bunun yanında pazarın ise değişmeye başladığını görüyoruz. Artık pazarın iOS ve Android üzerine kurulmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada en çok zararı gören işletim sistemi ise Windows Phone işletim sistemi.

Windows Phone HP Desteği Son Buluyor

Son olarak Microsoft tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Windows Phone işletim sisteminin oldukça kötü bir durumda olduğu ortaya çıkmıştı. Kullanıcılar tarafından tercih edilen bir işletim sistemi olmamasının yanında uygulama desteklerinin de yeteri kadar sağlanamaması nedeniyle sürekli geriye doğru ilerlemeye devam eden Windows Phone serisi, son günlerini yaşıyor.

Microsoft’un bile yeni modellerde kullanımı keseceği düşünülen mobil işletim sisteminin sona yaklaştığını gösteren bir gelişme daha yaşandı. Bu kez HP tarafından bir açıklama geldi. Elite X3 modeli sonrasında da istediğini alamadığı açıklanan HP’nin, Microsoft akıllı telefonları için bundan sonra çalışma yapmayacağı ortaya çıktı.

Windows Phone

Elite X3 akıllı telefonlarının da istenen yükselişi elde edememesi ve açıkçası satmaması sonrasında Windows Phone kullanan modeller neredeyse piyasadan silinmeye başladı. HP bundan sonrada bu modelleri üretmeyeceği ve yeni seriler sunmayacağını açıkladı. Böylelikle işletim sistemi de neredeyse son bulmuş oldu.

Bir süre sonra Microsoft’un da doğrudan desteğini tamamen keseceğini açıklaması bekleniyor. Tüm bu gelişmelerin akıllı telefon dünyasında gelişimi göstereceği de böylelikle kesinleşmiş oldu. Bundan sonraki süreç içerisinde bir daha Windows Phone kullanan bir akıllı telefon görmemiz mümkün olmayacak gibi. Buna Microsoft’da doğrudan bu yönde yaklaşmaya başladı.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.