Windows 10 Fall Creators Sorunlu Mu?

Microsoft, uzun süredir beklenen Windows güncellemesini sonunda yayına açtı. Sonbahar güncellemesi olarak yayınlanan yeni güncellemenin Windows 10 Fall Creators adıyla çıkış yaptığını gördük. Dün itibariyle kullanıma giren yeni sürümle beraber kullanıcıların birçok yeni sisteme erişmesi de sağlanmış oldu. Yayınlanan yeni güncellemenin sistemsel olarak getirdiği değişiklikler ise bir hayli konuşuldu.

Gerek güvenlik konusunda yapılan değişimler gerekse de yeni araçlar ve tasarım programları üzerinde yenilemeler derken, çok daha geniş kapsamlı bir işletim sistemiyle karşı karşıya kaldık. Fakat güncelleme sonrasında yeni bir tartışma da ortaya çıktı. Windows 10 Fall Creators güncellemesinin sorun oluşturduğunu belirten bir kullanıcı grubu ortaya çıktı. Peki, gerçekten sorun var mı?

Windows 10 Fall Creators Güncellemesi Sorun Oluşturdu Mu?

İddialara göre Windows 10 Fall Creators güncellemesinden sonra sistemde bir sıkıntı ortaya çıktı. Sistemde ortaya çıkan sorun nedeniyle kullanıcıların dosyalarının tamamen silindiği ve sistemin sıfırlandığı belirtiliyor. Bir grup kullanıcı tarafından yaşandığı belirtilen bu sorun, güncelleme sırasında sistem sıkıntısını ortaya çıkarıyor.

Windows 10 Fall Creators

Güncellemenin nasıl yapıldığı ve indirme kısmında sorun yaşanıp yaşanmadığı konusunda bir bilgi vermeyen kullanıcıların iddialarına göre Windows 10 Fall Creators sorunlu bir güncelleme oldu. Fakat büyük çoğunluğa göre güncellemede herhangi bir sorun ortaya çıkmamış durumda. Güncellemenin boyutunun oldukça yüksek olması nedeniyle yükleme ya da indirme sırasında bireysel sorunlar yaşanabileceği ve bu nedenle kullanıcıların bilgilerinin silinebileceği belirtiliyor. Fakat Microsoft tarafından bir doğrulama yapılmadı. Bunun yanı sıra genel olarak kullanıcılardan gelen mesajlarda da büyük çoğunluğun sorunsuz olarak güncellemeleri yüklemeyi başardığı belirtiliyor.

Windows 10 Fall Creators güncellemesi için yapılan tüm bu açıklamalardan sonra güncellemelerinde devam ettiğini belirtelim. Bir süre daha güncellemelerin ve bu sürümün düzenlemelerinin devam edeceği de belirtiliyor. Windows 10 Fall Creators sonrasında yaşanan farklı sorunlarında bu mini düzenlemelerle beraber giderileceği belirtiliyor. Yeni güncellemeler geldikçe değişimler hakkında bilgi vereceğiz. Şimdilik yeni güncellemeler için beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.