Windows 10 Creators Güncellemesine Sınırlama Geliyor

Microsoft, son yıllarda güncellemelere bir hayli yoğunlaşmaya başladı. Teknoloji dünyasında oluşan tehditlere karşı sürekli güncellemeler yayınlayan ve bunun yanı sıra sürekli yazılımlarını yeniliklerle donatan teknoloji devinin son olarak ise Windows 10 için aynı sistemi uygulamaya başladığını gördük. Windows 10 için sürekli yeni güncellemeler yayınlayan ve işletim sistemini dışarının tehditlerine karşı koruyan teknoloji devinin Windows 10 Creators Güncellemesi içinse yeni bir kararı ortaya çıktı. Artık yazılım devinin son güncellemesinin belli cihazlar için yayınlanmayacağı açıklandı. Peki, bu durumun nedeni ne? Windows 10 Creators Güncellemesi hangi cihazlar için yayınlanmayacak?

Windows 10 Creators Güncellemesi Hangi Cihazlara Gelmeyecek?

Bir süredir yeni güncelleme sürümünün yayına devam ettiğini biliyoruz. Fakat yeni güncellemenin tamamlanmasına kısa bir süre kala yeni güncellemenin belli cihazlar için gelmeyeceği açıklandı. Tahmin edebileceğiniz gibi destek eski cihazlar için kesilecek. Sadece eski bilgisayarlar için değil aynı zamanda yeni güncellemeyi kaldıramayacak bilgisayarlar içinde güncellemenin kesileceği açıklandı.

Bu seriler için yapılan açıklamada Intel Atom Clover Trail sahibi olan cihazlar gösterildi. Bu işlemci serisine sahip olan bilgisayarlar ve tabletlerin bundan sonra yeni sürüm güncellemelerinin yayınlanmayacağı açıklandı. Buna karşın yeni güncellemelerin güvenlik tabanlı olarak devam edeceği de belirtiliyor. Şimdilik yeni güvenlik güncellemelerinin devam ettiğini görüyoruz. Windows 10 için alınan kararın ardından uygulanacak yol haritası da ortaya çıkmaya başladı.

Windows 10 Creators

Bu yol haritasına bakacak olursak eski cihazların Windows 10 döneminin neredeyse tamamen bittiğini göreceğiz. Yazılım devinin aldığı kararın 2023 tarihine kadar tamamen uygulanmaya başlayacağı belirtiliyor. Windows 8 işletim sisteminin desteğinin de tamamen son bulacağı yıl olarak gösteril yılda eski cihazların Windows 10 kullanımına son verildiğini göreceğiz.

Performans ve benzeri sorunların tamamen önüne geçecek olan yeni kararın arından başka hangi adımların atılacağını da göreceğiz. Öyle ki şu an için Windows 10 güncellemeleri yeni bir yapılanma içerisinde. Teknoloji devi de artık güncellemeleri farklı bir sistem içerisine sokabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğu için yeni kararların alınmaya devam edeceğini de söylemek yalan olmaz.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
3 views
İnternet
3 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
3 views
Otomotiv
3 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
3 views
Mobil
3 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.