Windows 10 Creators Güncellemesine Sınırlama Geliyor

20 Temmuz 2017
36 Görünümler

Microsoft, son yıllarda güncellemelere bir hayli yoğunlaşmaya başladı. Teknoloji dünyasında oluşan tehditlere karşı sürekli güncellemeler yayınlayan ve bunun yanı sıra sürekli yazılımlarını yeniliklerle donatan teknoloji devinin son olarak ise Windows 10 için aynı sistemi uygulamaya başladığını gördük. Windows 10 için sürekli yeni güncellemeler yayınlayan ve işletim sistemini dışarının tehditlerine karşı koruyan teknoloji devinin Windows 10 Creators Güncellemesi içinse yeni bir kararı ortaya çıktı. Artık yazılım devinin son güncellemesinin belli cihazlar için yayınlanmayacağı açıklandı. Peki, bu durumun nedeni ne? Windows 10 Creators Güncellemesi hangi cihazlar için yayınlanmayacak?

Windows 10 Creators Güncellemesi Hangi Cihazlara Gelmeyecek?

Bir süredir yeni güncelleme sürümünün yayına devam ettiğini biliyoruz. Fakat yeni güncellemenin tamamlanmasına kısa bir süre kala yeni güncellemenin belli cihazlar için gelmeyeceği açıklandı. Tahmin edebileceğiniz gibi destek eski cihazlar için kesilecek. Sadece eski bilgisayarlar için değil aynı zamanda yeni güncellemeyi kaldıramayacak bilgisayarlar içinde güncellemenin kesileceği açıklandı.

Bu seriler için yapılan açıklamada Intel Atom Clover Trail sahibi olan cihazlar gösterildi. Bu işlemci serisine sahip olan bilgisayarlar ve tabletlerin bundan sonra yeni sürüm güncellemelerinin yayınlanmayacağı açıklandı. Buna karşın yeni güncellemelerin güvenlik tabanlı olarak devam edeceği de belirtiliyor. Şimdilik yeni güvenlik güncellemelerinin devam ettiğini görüyoruz. Windows 10 için alınan kararın ardından uygulanacak yol haritası da ortaya çıkmaya başladı.

Windows 10 Creators

Bu yol haritasına bakacak olursak eski cihazların Windows 10 döneminin neredeyse tamamen bittiğini göreceğiz. Yazılım devinin aldığı kararın 2023 tarihine kadar tamamen uygulanmaya başlayacağı belirtiliyor. Windows 8 işletim sisteminin desteğinin de tamamen son bulacağı yıl olarak gösteril yılda eski cihazların Windows 10 kullanımına son verildiğini göreceğiz.

Performans ve benzeri sorunların tamamen önüne geçecek olan yeni kararın arından başka hangi adımların atılacağını da göreceğiz. Öyle ki şu an için Windows 10 güncellemeleri yeni bir yapılanma içerisinde. Teknoloji devi de artık güncellemeleri farklı bir sistem içerisine sokabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğu için yeni kararların alınmaya devam edeceğini de söylemek yalan olmaz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.