WhatsApp, Yeni Bir Güncelleme Üzerinde Daha Çalışıyor

20 Temmuz 2017
45 Görünümler

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde liderliği elinde bulunduran ve 1 milyarın üzerinden kullanıcı sayılarına çıkan WhatsApp, özellik değişimlerine gitmeye başladı. Facebook’un yönergelerine uyan ve sürekli güncellemelerle gündeme gelen WhatsApp, son olarak Çin genelinde kısıtlama haberleriyle adeta teknoloji dünyasının gündemine oturmuştu.

Başarılı mesajlaşma uygulamanın tüm bu haberlerle beraber bir yandan da güncellemelerine devam ettiğini görüyoruz. Beta versiyon olarak geçse de çok kısa bir süre önce bir dizi yeni özelliği güncelleme olarak sunan ve artık hemen her dosya formatını destekleyen uygulamanın, şimdilerde özel bir güncelleme üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yeni güncellemenin sadece Android O sistemlerine dahil edilecek yeni güncellemesinin detayları da açıklandı.

Android O için Özel WhatsApp Güncellemesi

Mevcut durumda Android O işletim sistemi final sürümü çıkış yapmadığı için WhatsApp güncellemesinin kesin olarak ne zaman geleceğini bilemiyoruz. Fakat bunun yanı sıra yeni güncellemenin nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda bazı bilgiler var.

WhatsApp Android O

Yeni güncellemeyle beraber resim içinde resim olarak bilinen PIP modu uygulamaya eklenmiş olacak. Kullanıcılar bir yandan görüntülü görüşme yapabilecekken bir yandan da aynı ekran üzerinden mesajlaşmaya devam edebilecek. Üstelik bunu iki farklı görüşme için yapabileceksiniz. Aslında daha önceden tanıdık olduğumuz resim içerisinde resim özelliğinin WhatsApp uygulamasına özel versiyonu olarak değerlendirebileceğimiz yeni sistemin sadece Android O işletim sistemini destekleyeceği de belirtiliyor. Bunun dışında güncelleme diğer işletim sistemi sürümleri için yayınlanmayacak. Ekran özelliğinin Nougat güncellemesinde olduğunu biliyoruz. Fakat Nougat üzerinde bile bu özelliği görmek mümkün olmayacak.

Böyle baktığımız zaman Google ile anlık mesajlaşma devi arasında bir ortaklı durumunun ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Henüz detayların açıklanmadığını bu nedenle iki firma arasındaki anlaşmanın ne boyutta olduğunu bilmediğimizi de belirtelim. Eğer gelecek olursa bu özellik sayesinde Android O kullanım oranlarının da çok daha artması bekleniyor. Sadece kullanıcıların yeni özelliği kullanmak adına Android O işletim sistemli cihazları tercih edeceği düşüncesi bile oluşmaya başladı. Tüm bunlar için net detayları öğrenmek gerekecek.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.