WhatsApp Resim içinde Resim Özelliği Nasıl Kullanılacak?

10 Eylül 2017
53 Görünümler

Anlık mesajlaşma uygulamalarının en başarılı ve en çok kullanılan servislerinden biri olan WhatsApp, güncellemeler almaya devam ediyor. Hatta Facebook kararlarından sonra uygulamanın daha da hızlı güncelleme aldığını gördük. Hemen hemen her dönemde güncelleme almaya devam eden ve artık kalıcı olarak güncelleme sistemini öne çıkaran uygulama, birkaç gün önce beklenen önemli bir güncellemeyi daha duyurdu. Gelen yeni özellik WhatsApp Resim içinde Resim özelliği oldu. Önce yeni özelliği tam olarak ne işe yaradığından söz edelim. Ardından söz konusu özelliğin nasıl bir kullanımı olacağından söz edeceğiz.

WhatsApp Resim içinde Resim Sistemi

Yeni özellik sayesinde kullanıcıların bir yandan görüntülü görüşme yapmaları bir yandan da farklı uygulamalarda dahil olmak üzere telefon kullanımlarının devam etmesi sağlanıyor. Yani bir yandan görüşme yaparken diğer yandan mesajlaşmaya kadar birçok işlemi yerine getirebiliyorsunuz. Bu özellik doğrudan WhatsApp uygulamasıyla öne çıkacak bir özellik değil.

Bu mod Android Oreo işletim sisteminin özelliği. Doğrudan belirtmek gerekiyor ki söz konusu güncellemeyle beraber WhatsApp uygulaması Android Oreo özelliklerini kullanıma açmış oldu. Benzeri adımları diğer uygulamalar içinde göreceğiz. Android Oreo güncellemesi alan hemen hemen her telefonda bu özellikler kullanılabilir olacak. Tabii ki bunun için uygulamaların destek vermesi gerekecek.

WhatsApp Resim içinde Resim

Ayrıca uygulamaların bu özellikleri kullanması için, Android Oreo’nun resim içerisinde resim özelliğini telefonunuzun desteklemesi de gerekecek. Tüm bu ifadelerden anlayacağınız gibi WhatsApp Resim içinde Resim özelliği sadece Android Oreo işletim sistemi kullanan cihazlar için geçerli olacak. Söz konusu güncellemenin yayında olduğunu ve Pixel ile Nexus kullanıcılarının da telefonlarına yükleme yapabileceklerini ekleyelim.

WhatsApp Resim içinde Resim Nasıl Kullanılacak?

Yeni özellik için bilmeniz gereken detaylarda çok değil. Bir görüşme başlattığınız zaman, görüntülü görüşme ekranını istediğiniz an ekranın köşesine taşıyabiliyorsunuz. Bunun için görüşme sırasında geri tuşuna basmanız yeterli. Tıpkı YouTube uygulamasında olduğu gibi görüntü kısmı küçültülerek ekranın köşesine konumlandırılacak. Bu aşamadan sonra telefon kullanımına standart bir şekilde devam edebiliyorsunuz.

WhatsApp Resim içinde Resim özelliğinin dışında aynı güncellemeyle beraber yeni bir özellik daha getirildiğini de eklemeden geçmeyelim. Durum sistemine getirilen yeni özellik sayesinde de kullanıcıların, renkli arka plan durumları oluşturmaları ve metinler eklenmesine izin verilecek. Bu güncellemenin tüm kullanıcılar için açık konumda olduğunu da eklemek gerekiyor. Kullanıcılar iOS veya Android işletim sistemi ayrımı olmadan durum güncellemelerini kullanabilecekler.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.