WhatsApp Resim içinde Resim Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Anlık mesajlaşma uygulamalarının en başarılı ve en çok kullanılan servislerinden biri olan WhatsApp, güncellemeler almaya devam ediyor. Hatta Facebook kararlarından sonra uygulamanın daha da hızlı güncelleme aldığını gördük. Hemen hemen her dönemde güncelleme almaya devam eden ve artık kalıcı olarak güncelleme sistemini öne çıkaran uygulama, birkaç gün önce beklenen önemli bir güncellemeyi daha duyurdu. Gelen yeni özellik WhatsApp Resim içinde Resim özelliği oldu. Önce yeni özelliği tam olarak ne işe yaradığından söz edelim. Ardından söz konusu özelliğin nasıl bir kullanımı olacağından söz edeceğiz.

WhatsApp Resim içinde Resim Sistemi

Yeni özellik sayesinde kullanıcıların bir yandan görüntülü görüşme yapmaları bir yandan da farklı uygulamalarda dahil olmak üzere telefon kullanımlarının devam etmesi sağlanıyor. Yani bir yandan görüşme yaparken diğer yandan mesajlaşmaya kadar birçok işlemi yerine getirebiliyorsunuz. Bu özellik doğrudan WhatsApp uygulamasıyla öne çıkacak bir özellik değil.

Bu mod Android Oreo işletim sisteminin özelliği. Doğrudan belirtmek gerekiyor ki söz konusu güncellemeyle beraber WhatsApp uygulaması Android Oreo özelliklerini kullanıma açmış oldu. Benzeri adımları diğer uygulamalar içinde göreceğiz. Android Oreo güncellemesi alan hemen hemen her telefonda bu özellikler kullanılabilir olacak. Tabii ki bunun için uygulamaların destek vermesi gerekecek.

WhatsApp Resim içinde Resim

Ayrıca uygulamaların bu özellikleri kullanması için, Android Oreo’nun resim içerisinde resim özelliğini telefonunuzun desteklemesi de gerekecek. Tüm bu ifadelerden anlayacağınız gibi WhatsApp Resim içinde Resim özelliği sadece Android Oreo işletim sistemi kullanan cihazlar için geçerli olacak. Söz konusu güncellemenin yayında olduğunu ve Pixel ile Nexus kullanıcılarının da telefonlarına yükleme yapabileceklerini ekleyelim.

WhatsApp Resim içinde Resim Nasıl Kullanılacak?

Yeni özellik için bilmeniz gereken detaylarda çok değil. Bir görüşme başlattığınız zaman, görüntülü görüşme ekranını istediğiniz an ekranın köşesine taşıyabiliyorsunuz. Bunun için görüşme sırasında geri tuşuna basmanız yeterli. Tıpkı YouTube uygulamasında olduğu gibi görüntü kısmı küçültülerek ekranın köşesine konumlandırılacak. Bu aşamadan sonra telefon kullanımına standart bir şekilde devam edebiliyorsunuz.

WhatsApp Resim içinde Resim özelliğinin dışında aynı güncellemeyle beraber yeni bir özellik daha getirildiğini de eklemeden geçmeyelim. Durum sistemine getirilen yeni özellik sayesinde de kullanıcıların, renkli arka plan durumları oluşturmaları ve metinler eklenmesine izin verilecek. Bu güncellemenin tüm kullanıcılar için açık konumda olduğunu da eklemek gerekiyor. Kullanıcılar iOS veya Android işletim sistemi ayrımı olmadan durum güncellemelerini kullanabilecekler.

You may be interested

Spotify Safari Kararı İle Şaşırttı
İnternet
2 views
İnternet
2 views

Spotify Safari Kararı İle Şaşırttı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Eylül 2017

Müzik servisleri içerisinde en sık kullanılanların başında Spotify geliyor. Hem mobil platformlarda hem de web platformlarında çok sık kullanılan Spotify…

Space X Kostümleri İçin Yeni Görseller Ortaya Çıktık
Uzay Teknolojisi
6 views
Uzay Teknolojisi
6 views

Space X Kostümleri İçin Yeni Görseller Ortaya Çıktık

Ibrahim Kizilirmak - 10 Eylül 2017

Tesla bir yana, uzay çalışmalarıyla da gündem olan Elon Musk, son olarak uzay roketleriyle gündeme gelmişti. Ünlü isim NASA ile…

Huawei Mate 10 Alps ve Blanc Versiyonlarıyla Gelecek
Gündem Haberleri
6 views
Gündem Haberleri
6 views

Huawei Mate 10 Alps ve Blanc Versiyonlarıyla Gelecek

Ibrahim Kizilirmak - 10 Eylül 2017

Mobil dünyanın şu anda gündemi iPhone 8 akıllı telefonları. Tanıtımına sadece iki gün kalması ve önemli bazı bilgilerin paylaşılmış olması…

Leave a Comment

Your email address will not be published.