WhatsApp Profil Onayı Sistemi Nasıl Çalışacak?

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde sevilen serilerden biri olmasının yanında artık başlı başına bir firma haline de gelen WhatsApp, Facebook politikaları gereği başladığı güncelleme çalışmalarına hızla devam ediyor. İlk etapta sadece belli başlı düzenlemeler ve hataları gidermek adına yayınlandığı düşünülen güncellemeler artık WhatsApp uygulamasının geleneği olarak anılmaya başlandı. Bu noktada mesajlaşma devinin yeni bir güncelleme detayı üzerinde de çalıştığı öğrenildi. Henüz çok kısa bir süre içerisinde yayınlanan yeni beta sürümünden sadece 2 hafta sonra duyurulan yeni sistemin neler sunacağı konusunda ise sürüm notları da yayınlandı. Yeni güncelleme WhatsApp onaylı profiller sistemi getirecek.

WhatsApp Onaylı Profiller Sistemi Detayları

Sürüm notlarıyla beraber ortaya çıkan detaylara göre bakacak olursak WhatsApp onaylı profiller sistemi, hesapların doğrulandığını gösterecek. Twitter uygulamasında olduğu gibi onaylı hesaplar sistemini sunacak olan yeni güncellemeyle beraber artık WhatsApp çok daha başarılı bir kullanım sunmuş olacak.

Sahte hesaplardan kurtulmanızı sağlayacak olan yeni sistemin ise sadece işletmeler için geçerli olacağını da belirtelim. Windows Phone işletim sisteminde denenen yeni sistemle beraber işletmeler doğrudan işletme hesabıyla açılacak olan WhatsApp hesapları için onay alabilecekler. İşletmelerin aldığı bu onaylı hesaplar, kullanıcıların da işletmeye güvenmesini sağlayacak. İşletmenin adresi ve iletişim bilgilerinin doğrulanmasıyla beraber verileceği belirtilen onayın bireysel kullanıcılar için geçerli olmayacağını bir kez daha hatırlatalım.

WhatsApp

Profil onayı alacak olan kullanıcıların hesaplarının yanında ise hem onaylı olduğunu gösteren tik işaretleri yer alacak hem de hesap notlarında onaylı hesap kullanıldığının bilgisi verilecek. Şimdilik sadece işletmeler için geçerli olacak olan onaylı profil sisteminin Android ve iOS için yayınlanmasının ardından detayların daha hızlı bir şekilde öğrenilmesi bekleniyor. Fakat şu an için Windows Phone üzerinde testlerinde çok sınırlı bir şekilde yapıldığını belirtelim.

Bu nedenle yazımızda belirttiğimiz özelliklerin dışında daha yeni özelliklerin neler olacağı konusunda bir süre daha uygulama yetkilileri tarafından yapılacak olan açıklamaları beklememiz gerekiyor. Windows Phone kullanan kullanıcılar ise yeni beta güncellemelerini de indirebilirler. Güncelleme şu an için yayında.

You may be interested

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı
Giyilebilir Teknoloji
4 views
Giyilebilir Teknoloji
4 views

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı saat dünyasının en başarılı markalarında sıralama geçtiğimiz aylarda değişti. Apple’ın liderliğinde devam eden listede şimdi ise lider Xiaomi markası…

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
13 views
Mobil
13 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Leave a Comment

Your email address will not be published.