WhatsApp Profil Onayı Sistemi Nasıl Çalışacak?

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde sevilen serilerden biri olmasının yanında artık başlı başına bir firma haline de gelen WhatsApp, Facebook politikaları gereği başladığı güncelleme çalışmalarına hızla devam ediyor. İlk etapta sadece belli başlı düzenlemeler ve hataları gidermek adına yayınlandığı düşünülen güncellemeler artık WhatsApp uygulamasının geleneği olarak anılmaya başlandı. Bu noktada mesajlaşma devinin yeni bir güncelleme detayı üzerinde de çalıştığı öğrenildi. Henüz çok kısa bir süre içerisinde yayınlanan yeni beta sürümünden sadece 2 hafta sonra duyurulan yeni sistemin neler sunacağı konusunda ise sürüm notları da yayınlandı. Yeni güncelleme WhatsApp onaylı profiller sistemi getirecek.

WhatsApp Onaylı Profiller Sistemi Detayları

Sürüm notlarıyla beraber ortaya çıkan detaylara göre bakacak olursak WhatsApp onaylı profiller sistemi, hesapların doğrulandığını gösterecek. Twitter uygulamasında olduğu gibi onaylı hesaplar sistemini sunacak olan yeni güncellemeyle beraber artık WhatsApp çok daha başarılı bir kullanım sunmuş olacak.

Sahte hesaplardan kurtulmanızı sağlayacak olan yeni sistemin ise sadece işletmeler için geçerli olacağını da belirtelim. Windows Phone işletim sisteminde denenen yeni sistemle beraber işletmeler doğrudan işletme hesabıyla açılacak olan WhatsApp hesapları için onay alabilecekler. İşletmelerin aldığı bu onaylı hesaplar, kullanıcıların da işletmeye güvenmesini sağlayacak. İşletmenin adresi ve iletişim bilgilerinin doğrulanmasıyla beraber verileceği belirtilen onayın bireysel kullanıcılar için geçerli olmayacağını bir kez daha hatırlatalım.

WhatsApp

Profil onayı alacak olan kullanıcıların hesaplarının yanında ise hem onaylı olduğunu gösteren tik işaretleri yer alacak hem de hesap notlarında onaylı hesap kullanıldığının bilgisi verilecek. Şimdilik sadece işletmeler için geçerli olacak olan onaylı profil sisteminin Android ve iOS için yayınlanmasının ardından detayların daha hızlı bir şekilde öğrenilmesi bekleniyor. Fakat şu an için Windows Phone üzerinde testlerinde çok sınırlı bir şekilde yapıldığını belirtelim.

Bu nedenle yazımızda belirttiğimiz özelliklerin dışında daha yeni özelliklerin neler olacağı konusunda bir süre daha uygulama yetkilileri tarafından yapılacak olan açıklamaları beklememiz gerekiyor. Windows Phone kullanan kullanıcılar ise yeni beta güncellemelerini de indirebilirler. Güncelleme şu an için yayında.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
4 views
Otomotiv
4 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
4 views
Teknoloji
4 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.