Vkworld S9 Samsung’un Amiral Gemisinden Önce Davrandı

22 Aralık 2017
29 Görünümler

Akıllı telefon sektöründe amiral gemisi modeller üzerinde yoğunlaşma yaşanmaya başladı. Markalar artık fire vermeden hemen hemen her sene yeni amiral gemisi serisi akıllı telefonlarını tanıtıyor. Bu şekilde büyük markaların piyasaya sündüğü hemen hemen her amiral gemisi serisinin ise sektördeki bazı dinamikleri belirlediğini de söylemek gerekiyor. Hatta yeni amiral gemisi akıllı telefonların özellik iddialarına göre bile çakma akıllı telefonlar üretilebiliyor. Bu durumun son örneklerinden birisi de Vkworld S9 akıllı telefonları.

Samsung’un Galaxy S9 akıllı telefonlarından önce Çinli teknoloji firması tarafından piyasaya sürülen Vkworld S9, Samsung’un amiral gemisi için beklenen özelliklere sahip olarak çıkışını yaptı ve ilk kopya model oldu.

Vkworld S9 Neler Sunuyor?

Yeni serinin tasarımında, bir süredir iddialarda yer alan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tasarımlarını görüyoruz. Tam ekran teknolojisi olarak bilinen sonsuz ekran teknolojisini kullandığı görülen Vkworld S9 akıllı telefonlarının, arka kısımda ise üst üste sıralanmış olan kameralar kullandığını görmekteyiz. Kameraların hemen altında ise parmak izi sensörlerinin yer aldığı görülüyor. Kısacası Galaxy S9 akıllı telefonları için bir süredir gündemde olan ve neredeyse doğrulanan tasarımlara birebir uygun bir tasarım söz konusu.

Vkworld S9

Teknik özellikler kısmında ise tabii ki Samsung’un amiral gemisinin yanından geçmeyecek bir model ile karşılaştık. İşlemci olarak MediaTek Helio X30 modelini kullanacağı açıklanan Vkworld S9 telefonlarının, 5.99 inç ekran ve 2K çözünürlük değerine sahip olması da önemli detaylar arasında. Tek seçenekle gelen ve 6 GB RAM bellek sunan yeni model, pil kapasitesiyle de dikkat çektiğini görmekteyiz.

Öyle ki yeni modelin 5000 mAh değerinde dev bir bataryası bulunmakta. Tüm bu özellikleriyle beraber 300 dolar satış fiyatı olduğu açıklanan akıllı telefonların, Samsung’un modelleri öncesinde ilk kopya olarak değerlendirilmesi de asıl önemli detay oldu. Ayrıca aradaki fiyat farkını da düşünmemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
4 görünteleme
Teknoloji
4 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
17 görünteleme
Oyun
17 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
8 görünteleme
Teknoloji
8 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.