Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı

Yazılım devi Windows, yeni nesil işletim sistemlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Home, Pro gibi versiyonları zaten ortaya çıkan işletim sisteminin, son olarak ise Windows 10 S sürümünün duyurusu gerçekleştirilmişti. Bu sürümle beraber genelde eğitim odaklı bir sistem sunulduğu da belirtilmişti. Yani Mayıs ayında tanıtılan yeni işletim sisteminin amacı eğitim odaklı kullanım olarak sunulmuştu. Yeni işletim sisteminin bazı laptop serilerinde de asıl sürüm olarak sunulduğunu görmüştük.

Yenilenmiş olan Surface Laptop modellerinde de kullanılan işletim sistemi için kullanıcı odaklı bir de karar aldığı açıklanmıştı. Microsoft eğitim odaklı olması nedeniyle yeni işletim sisteminden geçişlere de izin vereceğini açıklamıştı. Bu şekilde kullanıcıların istedikleri zaman Windows 10 Pro modeline ücretsiz olarak geçiş yapabileceği de belirtilmişti. Fakat bunun için firmanın bir süre sınırı sunduğunu görmüştük.

Windows 10 S Sürümünden Windows 10 Pro Sürümüne Geçişler Uzatıldı

Ücretsiz olarak geçiş süresi şeklinde açıklanan sürenin sona gelmesi, firmanın yeni bir açıklama yapmasına neden oldu. Kullanıcılara yönelik bir hamle yaparak Windows 10 S geçişleri için sunulan süreyi bir kez daha uzatan Microsoft, son açıklamasında yeni süreyi 31 Mart 2018 olarak açıkladı. 31 Mart 2018 tarihi ücretsiz geçiş için son gün olacak.

Windows 10 S

Bu tarihten sonra Windows 10 S ile Pro modeli arasında ücretsiz geçişin mümkün olmayacağı belirtiliyor. Bunun yerine kullanıcıların 50 dolar gibi bir ücret ödemesi gerekecek. Bu süreden sonra yükseltme için bir daha ücretsiz serinin de uzatılmayacağını belirtelim.

Yani kullanıcıların her yönden Pro serisine geçiş için son adımı Mart ayı olacak. Daha sonrasında hem geçişlerin daha zor hem de ücretli olduğunu göreceğiz. Bunun yanı sıra S sisteminin kullanım oranlarının şu an için oldukça aşağı seviyelerde kaldığını da belirtelim. Yani bu seri için istenen ilgi hala elde edilebilmiş değil.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
5 views
İnternet
5 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
4 views
Mobil
4 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.