Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı

Yazılım devi Windows, yeni nesil işletim sistemlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Home, Pro gibi versiyonları zaten ortaya çıkan işletim sisteminin, son olarak ise Windows 10 S sürümünün duyurusu gerçekleştirilmişti. Bu sürümle beraber genelde eğitim odaklı bir sistem sunulduğu da belirtilmişti. Yani Mayıs ayında tanıtılan yeni işletim sisteminin amacı eğitim odaklı kullanım olarak sunulmuştu. Yeni işletim sisteminin bazı laptop serilerinde de asıl sürüm olarak sunulduğunu görmüştük.

Yenilenmiş olan Surface Laptop modellerinde de kullanılan işletim sistemi için kullanıcı odaklı bir de karar aldığı açıklanmıştı. Microsoft eğitim odaklı olması nedeniyle yeni işletim sisteminden geçişlere de izin vereceğini açıklamıştı. Bu şekilde kullanıcıların istedikleri zaman Windows 10 Pro modeline ücretsiz olarak geçiş yapabileceği de belirtilmişti. Fakat bunun için firmanın bir süre sınırı sunduğunu görmüştük.

Windows 10 S Sürümünden Windows 10 Pro Sürümüne Geçişler Uzatıldı

Ücretsiz olarak geçiş süresi şeklinde açıklanan sürenin sona gelmesi, firmanın yeni bir açıklama yapmasına neden oldu. Kullanıcılara yönelik bir hamle yaparak Windows 10 S geçişleri için sunulan süreyi bir kez daha uzatan Microsoft, son açıklamasında yeni süreyi 31 Mart 2018 olarak açıkladı. 31 Mart 2018 tarihi ücretsiz geçiş için son gün olacak.

Windows 10 S

Bu tarihten sonra Windows 10 S ile Pro modeli arasında ücretsiz geçişin mümkün olmayacağı belirtiliyor. Bunun yerine kullanıcıların 50 dolar gibi bir ücret ödemesi gerekecek. Bu süreden sonra yükseltme için bir daha ücretsiz serinin de uzatılmayacağını belirtelim.

Yani kullanıcıların her yönden Pro serisine geçiş için son adımı Mart ayı olacak. Daha sonrasında hem geçişlerin daha zor hem de ücretli olduğunu göreceğiz. Bunun yanı sıra S sisteminin kullanım oranlarının şu an için oldukça aşağı seviyelerde kaldığını da belirtelim. Yani bu seri için istenen ilgi hala elde edilebilmiş değil.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.