Ücretsiz Windows 10 S Geçiş Süresi Uzatıldı

Yazılım devi Windows, yeni nesil işletim sistemlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Home, Pro gibi versiyonları zaten ortaya çıkan işletim sisteminin, son olarak ise Windows 10 S sürümünün duyurusu gerçekleştirilmişti. Bu sürümle beraber genelde eğitim odaklı bir sistem sunulduğu da belirtilmişti. Yani Mayıs ayında tanıtılan yeni işletim sisteminin amacı eğitim odaklı kullanım olarak sunulmuştu. Yeni işletim sisteminin bazı laptop serilerinde de asıl sürüm olarak sunulduğunu görmüştük.

Yenilenmiş olan Surface Laptop modellerinde de kullanılan işletim sistemi için kullanıcı odaklı bir de karar aldığı açıklanmıştı. Microsoft eğitim odaklı olması nedeniyle yeni işletim sisteminden geçişlere de izin vereceğini açıklamıştı. Bu şekilde kullanıcıların istedikleri zaman Windows 10 Pro modeline ücretsiz olarak geçiş yapabileceği de belirtilmişti. Fakat bunun için firmanın bir süre sınırı sunduğunu görmüştük.

Windows 10 S Sürümünden Windows 10 Pro Sürümüne Geçişler Uzatıldı

Ücretsiz olarak geçiş süresi şeklinde açıklanan sürenin sona gelmesi, firmanın yeni bir açıklama yapmasına neden oldu. Kullanıcılara yönelik bir hamle yaparak Windows 10 S geçişleri için sunulan süreyi bir kez daha uzatan Microsoft, son açıklamasında yeni süreyi 31 Mart 2018 olarak açıkladı. 31 Mart 2018 tarihi ücretsiz geçiş için son gün olacak.

Windows 10 S

Bu tarihten sonra Windows 10 S ile Pro modeli arasında ücretsiz geçişin mümkün olmayacağı belirtiliyor. Bunun yerine kullanıcıların 50 dolar gibi bir ücret ödemesi gerekecek. Bu süreden sonra yükseltme için bir daha ücretsiz serinin de uzatılmayacağını belirtelim.

Yani kullanıcıların her yönden Pro serisine geçiş için son adımı Mart ayı olacak. Daha sonrasında hem geçişlerin daha zor hem de ücretli olduğunu göreceğiz. Bunun yanı sıra S sisteminin kullanım oranlarının şu an için oldukça aşağı seviyelerde kaldığını da belirtelim. Yani bu seri için istenen ilgi hala elde edilebilmiş değil.

You may be interested

Logitech MX ERGO Trackball Mouse Özellikler Ve Satış Fiyatı
Tanıtım
4 views
Tanıtım
4 views

Logitech MX ERGO Trackball Mouse Özellikler Ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 6 Eylül 2017

Rahat kullanım amaçlı olarak piyasaya sürülen çevre birimlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu alanda en iddialı firmalardan biri olan Logitech…

Vivo X20 Akıllı Telefonları TENAA Üzerinde Görüntülendi
Mobil
8 views
Mobil
8 views

Vivo X20 Akıllı Telefonları TENAA Üzerinde Görüntülendi

Ibrahim Kizilirmak - 5 Eylül 2017

Çinli akıllı telefon üreticileri bir bir yeni modelleri ortaya çıkarmaya başladı. Yeni seri akıllı telefon modellerinden birisi de Vivo X20…

Galaxy Note 7 Fan Edition Beklenen Başarıyı Elde Etti
Mobil
7 views
Mobil
7 views

Galaxy Note 7 Fan Edition Beklenen Başarıyı Elde Etti

Ibrahim Kizilirmak - 5 Eylül 2017

Samsung, Note 7 yaşanan sorun nedeniyle geçen sene oldukça zor bir dönem geçirdi. Telefonların kendi kendine alev alması durumuyla karşı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.