Uber Bisiklet Servisi Dönemi Başlıyor

Ulaşım sektörünün dengelerinin değişmesini sağlayan Uber, artık dünya çapında kullanılan bir servis olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan servisin, her geçen gün ağını biraz daha genişleteceği de düşünülüyor. Tabii ki tek bir alanda değil, Uber’in birçok alanda var olmaya çalıştığını da biliyoruz.

Araç servis sistemi bir yana şimdi ise ulaşım devi haline gelen servisin bisiklet kiralama alanında kendisini göstereceği ortaya çıktı. Fakat bu kez sistem oldukça farklı bir işleyişe sahip olacak. Detayları da açıklanan yeni sistem hakkında bilgilere bakalım.

Uber Bisiklet Servisi Nasıl Çalışacak?

İlk olarak ortaklık sistemiyle yola başlayan sistemde, JUMP bisiklet kiralama firması ile ortaklık kurulacak. Tabii ki yeni anlamanın öncelikle ABD kapsamında yapıldığını göreceğiz. San Francisco bölgesi için kullanılacak olan yeni sistem sayesinde, kullanıcılar bisikletleri kiralayabilecekler. Bisikletlerin nerelerde bulunduğu Uber uygulamasında gösterilecek. Doğrudan harita konumu olarak bisikletlerin bulunduğu adreslerin gösterildiğini göreceğiz.

Uber

Kullanıcılarda zaten bisikletlere kendileri ulaşacakları için bu adresler işin en önemli kısmını oluşturacak. Yani otomobil sisteminde olduğu gibi kullanıcılara ulaşan araçlar olmayacağını söylemek gerekiyor. Uber servisini kullanarak kiralayacağınız bisikletlerin, kullanıma göre ücreti ödenecek. Şu an için 250 bisikletle beraber servisin başlayacağı belirtiliyor. 250 bisiklet kullanılarak sadece Amerika’da kullanılmaya başlayacak olan yeni servisin, dünya geneline yayılmasına da başlayacağı belirtiliyor.

Tıpkı ana Uber sistemindeki gibi zaman içerisinde yayılan bir sistemden söz edeceğiz. Ülkemizde de bu konuda bir adım atılmayacağı merak konusu. Firmanın geleceğe yönelik olarak bu yönde bir çalışmasının olması bekleniyor. Tabii ki bu durum elde edilen başarıya göre değişiklik gösterecek. Eğer sistemden gerçekten başarı elde edilecek olursa, yayılma göreceğiz. Bakalım Uber bu kez ne kadar başarılı olacak?

Ilginizi çekebilir

Age Of Empires Wars of Middle-Earth İçin Geri Sayım Başladı
Oyun
5 görünteleme
Oyun
5 görünteleme

Age Of Empires Wars of Middle-Earth İçin Geri Sayım Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Şimdiye kadar piyasaya sürülmüş en iyi strateji oyunlarından biri olarak karşımıza çıkan Age Of Empires, çok uzun yıllardır sessizliğini koruyor.…

Firefox Quantum İçin Beklenen Güvenlik Yaması Geldi
İnternet
4 görünteleme
İnternet
4 görünteleme

Firefox Quantum İçin Beklenen Güvenlik Yaması Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Google tarayıcılara karşı atılmış en büyük adımlardan biri olarak gösterilen, Firefox Quantum tarayıcı sürümü yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak…

Hangi Samsung Modellerinin Android Oreo Güncellemesi Alacağı Ortaya Çıktı
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

Hangi Samsung Modellerinin Android Oreo Güncellemesi Alacağı Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Samsug akıllı telefonları ve Samsung model tablet için yeni güncelleme süreci devam ediyor. Özellikle amiral gemisi akıllı telefonlar için yeni…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.