Twitter Yer İmi Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

24 Kasım 2017
23 Görünümler

Facebook kadar olmasa da hala ciddi bir kullanıcı kitlesi olan Twitter, yarışta yeniden yer almak için önemli düzenlemelere adım atmaya başladı. Öncelikle sistemsel yenilikler olan güncellemelerin yayınlanmaya başladığını gördük.

Sistemsel düzenlemelerle beraber uzun süredir kabul gören kullanımlarda değişti. Söz konusu kullanım değişikliğinde ilk adım ise karakter sınırları olmuştu. Mevcut sistemde uygulamanın karakter sınırının 140 olmasının yanında, son güncelleme sonrasında 280 karakter gibi rekor bir değer görülmüştü. Tabii ki Twitter için rekor olan değerin sonrasında bazı kullanım değişiklikleri daha yapıldı.

Twitter Yer İmi Güncellemesi

Bu kez uygulamaya yer imi özelliğinin geleceği açıklandı. Eski sistemde sadece beğenilen Tweetlerin üst sıralarda tutulması gibi bir sorun ortaya çıkmıştı. Bu sistemle beraber kullanıcıların istedikleri Tweetleri üst sırada tutmak için beğenmelerinin gerekmesi eleştiriler gelmesine de neden olmuştu.

Gelen eleştirilere karşı sonunda harekete geçen uygulama yetkileri ise yeni bir sisteme geçiş yapacaklarını açıkladı. Buna göre uygulamanın içerisinde tweetlerin sabitlenmesi için beğenilmesi gerekmeyecek. Kullanıcıların mutlaka atılan tweetleri beğenmesi gerekmeyeceği gibi daha profesyonel bir sistemin kullanıma girdiğini göreceğiz. Buna göre tıpkı tarayıcılarda olduğu gibi yer imlerinin kullanıldığını göreceğiz.

Twitter Yer İmi

Twitter Yer İmi güncellemesinden sonra, sosyal medya devi içerisinde tweet sabitlemek için sadece yer imi bırakmak mümkün olacak. İnternet tarayıcıları içerisinde kullanılan sayfa yer imleri sisteminin birebir aynısını sunacak olan yeni güncellemenin, büyük bir sorunun önüne geçeceğine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise net bilgi paylaşımı yapılmadı. Sadece güncellemenin kesin olarak geleceği bilgisinin paylaşımı yapıldı ve sayfa güncellemelerinin geleceğinin bilgisi verildi. Yer imi güncellemesinin uygulamaya ne derece etki edeceği ise tam anlamıyla soru işareti. Her ne kadar büyük bir soruna çözüm olacak olsa da yeterli olur mu? Bilmek zor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.