Twitter Yer İmi Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Facebook kadar olmasa da hala ciddi bir kullanıcı kitlesi olan Twitter, yarışta yeniden yer almak için önemli düzenlemelere adım atmaya başladı. Öncelikle sistemsel yenilikler olan güncellemelerin yayınlanmaya başladığını gördük.

Sistemsel düzenlemelerle beraber uzun süredir kabul gören kullanımlarda değişti. Söz konusu kullanım değişikliğinde ilk adım ise karakter sınırları olmuştu. Mevcut sistemde uygulamanın karakter sınırının 140 olmasının yanında, son güncelleme sonrasında 280 karakter gibi rekor bir değer görülmüştü. Tabii ki Twitter için rekor olan değerin sonrasında bazı kullanım değişiklikleri daha yapıldı.

Twitter Yer İmi Güncellemesi

Bu kez uygulamaya yer imi özelliğinin geleceği açıklandı. Eski sistemde sadece beğenilen Tweetlerin üst sıralarda tutulması gibi bir sorun ortaya çıkmıştı. Bu sistemle beraber kullanıcıların istedikleri Tweetleri üst sırada tutmak için beğenmelerinin gerekmesi eleştiriler gelmesine de neden olmuştu.

Gelen eleştirilere karşı sonunda harekete geçen uygulama yetkileri ise yeni bir sisteme geçiş yapacaklarını açıkladı. Buna göre uygulamanın içerisinde tweetlerin sabitlenmesi için beğenilmesi gerekmeyecek. Kullanıcıların mutlaka atılan tweetleri beğenmesi gerekmeyeceği gibi daha profesyonel bir sistemin kullanıma girdiğini göreceğiz. Buna göre tıpkı tarayıcılarda olduğu gibi yer imlerinin kullanıldığını göreceğiz.

Twitter Yer İmi

Twitter Yer İmi güncellemesinden sonra, sosyal medya devi içerisinde tweet sabitlemek için sadece yer imi bırakmak mümkün olacak. İnternet tarayıcıları içerisinde kullanılan sayfa yer imleri sisteminin birebir aynısını sunacak olan yeni güncellemenin, büyük bir sorunun önüne geçeceğine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise net bilgi paylaşımı yapılmadı. Sadece güncellemenin kesin olarak geleceği bilgisinin paylaşımı yapıldı ve sayfa güncellemelerinin geleceğinin bilgisi verildi. Yer imi güncellemesinin uygulamaya ne derece etki edeceği ise tam anlamıyla soru işareti. Her ne kadar büyük bir soruna çözüm olacak olsa da yeterli olur mu? Bilmek zor.

You may be interested

Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı
Mobil
Mobil

Xiaomi Mi 7 Hakkında Beklenen Bilgiler Paylaşıldı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Apple’ın iPhone X modelinden ve Samsung’un Note 8 akıllı telefonlarından önce, ilk çerçevesiz akıllı telefon modellerini Xiaomi piyasaya sürdü. Piyasaya…

Kara Cuma İndirimleri Başladı
Teknoloji
Teknoloji

Kara Cuma İndirimleri Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Kasım 2017

Hemen hemen her yıl kutlanan ve alışveriş çılgınlığı olarak görülen Black Friday için geri sayım tamamlandı. Her sene olduğu gibi…

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Leave a Comment

Your email address will not be published.