Twitter Yeni Reklam Sistemini Duyurdu

Sosyal medya devi Twitter, yavaş yavaş kullanıcılara kazanç getirecek sistemleri kullanıma açmaya başlıyor. Sosyal medya devinin son olarak görüntülü tweet paylaşımları için yeni düzenlemeler yayınlamıştı. Firma tarafından yapılan güncelleme açıklaması sonrasında sisteme yapay zeka artısı da geleceğinin bilgisi verilmişti.

Henüz 2 gün önce duyurulan yeni özellik sonrasında şimdi ise yeni bir kazanç sistemi olarak gelecek bir güncelleme daha ortaya çıktı. Bu kez yeni güncellemeyle beraber uygulamanın reklam ve sponsorluk kısmında geliştirileceği görülecek. Üstelik bu kez sadece Twitter için geçerli olacak bir reklam sisteminden söz etmiyoruz. Bunun yanında kullanıcılarda yeni reklam sisteminden kazanç elde edebilecekler.

Twitter Hikayelerinde Reklam

Yeni sistem sayesinde kullanıcıların Twitter üzerinden yapabilecekleri hikayeler paylaşımlarına reklam alabilecekleri açıklandı. Yeni düzen sayesinde paylaşılan hikayelere istendiği gibi sponsor almak mümkün olacak. Sadece bölgesel sponsorlukların yapılmayacağı kullanıcıların yurt dışından da reklam anlaşması alabilecekleri belirtildi.

Twitter

Birkaç farklı merkez üzerinden reklamların alınabileceği ve bu şekilde de kullanıcıların ekstra bir gelir elde edebilecekleri belirtiliyor. Yeni sistemle beraber kullanıcıların YouTube reklam gelirleri gibi gelir elde etmeleri mümkün kılınacak. Ancak yeni sistemin ve marka desteklerinin ne boyutta olacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Yani şu an için elde edilen reklam yönetmelik bilgileri oldukça sınırlı.

Twitter uygulaması içerisinde özellikle takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıları bu şekilde sponsorluk anlaşmalarıyla beraber ekstra bir gelir elde etmeleri sağlanmış olacak. Sistem şu an için belli bölgelerde ve belli markalarla tek edildiğini de belirtelim. Testlerin başarılı olması durumun hikayeler paylaşımlarının içerisinde sponsor reklamlarının gösterilmesi özelliği herkes için açık hale getirilecek. Güncellemenin herkes için yayınlanmasının ardından sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgileri de paylaşacağız. Reklam yönetmeliğini de bu şekilde görmek mümkün olacak.

Ilginizi çekebilir

Youtube Reklamları İçin Önemli İddia
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Youtube Reklamları İçin Önemli İddia

Ibrahim Kizilirmak - 27 Ocak 2018

Sosyal medyanın video platformları içerisinde ilk sırada yer alan Youtube, bu kadar büyüyen bir platform olmasının yanı sıra her geçen…

Google Play Store Uygulamaları İçin Yeni Dönem
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Google Play Store Uygulamaları İçin Yeni Dönem

Ibrahim Kizilirmak - 27 Ocak 2018

Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olarak karşımıza çıkan Google Play Store için yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Bir yandan…

Galaxy S9 Yeni Görsellerle Detaylanmaya Başladı
Mobil
7 görünteleme
Mobil
7 görünteleme

Galaxy S9 Yeni Görsellerle Detaylanmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 27 Ocak 2018

MWC 2018 etkinliği yaklaştıkça yeni akıllı telefon modelleri hakkında daha detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Tabii ki bu alanda…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.