Twitter Yeni Bir Döneme Geçiyor

Sosyal medya uygulamalarında geri planda kalmaya başladığı açık bir şekilde gözüken Twitter, yavaş yavaş yeniden canlanmaya başladı. İlk olarak canlı yayın sistemleri konusunda yenilikler yaparak ilgi çekmeye çalışan uygulama, hemen sonrasında ise kendi için en büyük adımı atmış ve karakter sınırını 280 seviyesine çıkarmıştı. Karakter sınırı 140 karakterden, 280 karaktere çıkartılmıştı.

Karakter sınırının ki katına çıkarılmasından sonra ise bu kez görsellerle yapılan paylaşımlara el atıldı. Görselli paylaşım yapan kullanıcılar için gelecek olan yeni sistem ise çok daha dikkat çekecek gibi duruyor. Hemen sistemin yeniliklerine geçelim.

Twitter Görsel Paylaşımları Değişiyor

Görsellerin bulunduğu bir metin paylaşımı yapılması, 2011 yılında uygulamaya gelmiş olan özelliklerden bir tanesiydi. Fakat bu özellik çok basit seviyede tutuldu. Yani paylaştığınız görselleri, çok detaylı bir şekilde düzenlemeniz mümkün olmuyordu. Bunun yerine sistemde yapılan otomatik kırpma özellikleri ve otomatik düzenleme özellikleri kullanılıyordu. Fakat bu sistem pek memnun edici bir sistem olmadı. Kullanıcıların görsellerinin özellikle kırpma kısmında istenen başarıyı gösterememesi epey bir eleştiriliyordu.

Twitter

Twitter ise işte bu sistemi değiştirecek. Sosyal medya uygulaması bundan sonraki dönemde çekilen fotoğraflar paylaşılmadan önce çok daha başarılı bir düzenleme sistemi sunacak. Fotoğraflar bu kez yapay zeka ile düzenlenecek. Yapay zeka ile yapılan düzenlemeler, çok daha iyi bir kırpma oranı verirken aynı zamanda görsel içerisinde öne çıkması gereken kısımların yapay zeka tarafından algılanıp, otomatik olarak öne çıkarılacağı da belirtildi. Görsellerde bulunan özellikle yüzlerin bu şekilde öne çıkarıldığını ve paylaşımda vurgulandığını göreceğiz.

Yeni sistem Twitter web üzerinden kullanılmaya başlandı. Fotoğraflar artık yapay zeka ile desteklenerek düzenleniyor. Fakat şu an için bu güncelleme web sürümüyle sınırlı tutulmuş durumda. Akıllı telefonlar için gelecek olan sürüm için ise tarih verilmedi. Akıllı telefonlar için gelecek olan güncellemenin üzerinde çalışıldığı ve birkaç ay içerisinde de yayınlanmasının planlanmış olduğunu da ekleyelim. Bakalım yeni düzenleme ne kadar etkili olacak?

Ilginizi çekebilir

RED Hydrogen One Çıkış Tarihi Hakkında Bilgiler Var
Mobil
6 görünteleme
Mobil
6 görünteleme

RED Hydrogen One Çıkış Tarihi Hakkında Bilgiler Var

Ibrahim Kizilirmak - 25 Ocak 2018

Akıllı telefonların en farklı modellerinden biri olarak karşımıza çıkan amiral gemisi modellerinden bile daha farklı bir telefon olan RED Hydrogen…

Exynos İşlemcileri İçin Beklenen Gelişme
Teknoloji
8 görünteleme
Teknoloji
8 görünteleme

Exynos İşlemcileri İçin Beklenen Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 25 Ocak 2018

Mobil işlemci üretimi konusunda sayılı marka bulunuyor. Bu markalar içerisinde iddialı bir yere sahip olan markalardan birisi de Samsung. Kendi…

Galaxy S9 Tanıtım Tarihi Kesinleşti! Peki Note 9?
Mobil
9 görünteleme
Mobil
9 görünteleme

Galaxy S9 Tanıtım Tarihi Kesinleşti! Peki Note 9?

Ibrahim Kizilirmak - 25 Ocak 2018

Galaxy S8 ve Note 8 akıllı telefonlarıyla sunulan sistemleri bir hayli beğenilen ve bu sayede beklenenin çok daha üzerinde bir…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.