Toshiba Titanyum Niyobyum Oksit Pillerle Rekor Kırdı

Dünyanın en fazla bilgisayar üreticilerinden biri konumundayken, bilgisayar pazarının daralmasıyla beraber farklı alanlara yönelmeye başlayan Toshiba, son yıllarda elektrikli otomobiller üzerine çalışmalar yapmaya başladığını açıklamıştı. Firma tarafından yapılan açıklamalarda doğrudan olmasa da elektrikli otomobil teknolojilerinde yer alan sistemlere yönelik bazı çalışmalar yapıldığı belirtilmişti. Bu çalışmaların neler olacağı konusunda ise çok fazla detay paylaşılmamış ve proje güvenlikleri için bu konuda gizlilik kararı aldığı açıklanmıştı. Fakat dün gelen açıklamalarla beraber firmanın amacının ne olduğu konusunda ilk bilgiler ortaya çıkmış oldu. Buna göre Toshiba elektrikli otomobillerde şarj sorununu çözecek yeni pil teknolojisini ortaya çıkardı. Titanyum Niyobyum Oksit pillerinin üretileceğini belirten marka, bu alanda önemli bir soruna son verecek.

Titanyum Niyobyum Oksit Neler Sağlayacak?

Elektrikli otomobillerde kullanılan standart pil teknolojisinin yerine geçecek olan Titanyum Niyobyum Oksit, en önemli olan noktada, yani şarj süresinde ekstra bir ayrıcalık sunacak. Hatta Toshiba’nın iddiaları gerçek olacak olursa Titanyum Niyobyum Oksit pilleriyle beraber elektrikli otomobiller fosil yakıtlı otomobillerin çok daha önüne geçmiş olacak. Yapılan testlere göre pillerin sadece 6 dakika içerisinde en az 320 km mesafelik şarj oranının elde edilmesini sağlayacağı belirtiliyor.

Yani böyle baktığımız zaman, benzin almak için harcadığınız süre içerisinde araçlarınızı şarj edebileceksiniz. Titanyum Niyobyum Oksit pilleri bunu sağlayacak teknolojilere sahip olacak.

Titanyum Niyobyum Oksit

Titanyum Niyobyum Oksit

Ultra hızlı şarj teknolojisi için yapılacak olan değişiklikler sayesinde araçların tamamen şarj olması 10-15 dakika sürecek. Ayrıca Niyobyum Oksit pillerinin sağladığı ayrıcalık sadece şarj süreleri olmayacak. Tabii ki ilk sırada şarj süreleri geliyor fakat bunun yanı sıra daha yüksek ısılara çıkıldığında daha dayanıklı bir pil sunulmuş olacak.

Aşırı sıcağa ve aşırı soğuk ortamlara karşı ekstra dayanıklılık sunmasının yanı sıra, fiziksel etkilere karşı da daha dayanıklı piller kullanılacak. Elektrikli otomobillerin yaygınlaştırılması adına en önemli teknolojilerden biri olacağını düşündüğümüz Titanyum Niyobyum Oksit pillerinin ne zaman kullanılacağı konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

You may be interested

Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak
Mobil
Mobil

Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

İnternet devi Google’ın yeni akıllı telefonları olan Google Pixel 2 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonlarının tanıtımımın gerçekleştirilmesinin ardından, telefonların…

Zenfone 4 Selfie Lite Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Zenfone 4 Selfie Lite Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Akıllı telefon sınıflarını büyük bir seri ile güncelleyen Asus, son olarak yeni seri akıllı telefon serisi olan Asus Zenfone 4…

Whatsapp Business Ortaya Çıktı
Uygulamalar
6 views
Uygulamalar
6 views

Whatsapp Business Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en popülerlerinden biri olan Whatsapp, son yılların ileri gelen uygulamalarından biri olarak değerlendiriliyor. Sürekli olarak yenilenen…

Leave a Comment

Your email address will not be published.