Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

19 Kasım 2017
21 Görünümler

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti. Yavaş yavaş tamamen otonom sistemlere geçme yolunda ilerleyen firmanın, şimdilerde ise yepyeni teknolojisi konuşuluyor. Tesla Semi adı ile duyurulan ve marka için bir ilk olan elektrikli tırlar, teknoloji devinin epey bir konuşulmasına neden olacak gibi duruyor.

Öyle ki ilk elektrikli tır modelinin özellikleri Tesla’nın bir hayli öne çıkmasını sağladı. Bu alanda marka için değil dünya için çok önemli bir teknoloji olarak gösterilen Tesla Semi tırları için ise yavaş yavaş siparişler alınmaya başladı. Hemen belirtelim, akıllı telefonlardan sonra bu kez Tesla Semi serisi için kuyruklar göreceğiz.

Tesla Semi İçin İlgi Büyük

Tesla Semi araçlarının tabii ki çok daha başarılı bir teknoloji olması seriyi öne çıkardı. Fakat bunun dışında firmaların anında Semi serisine ilgi göstermesi ve firmaların anında siparişleri vermesinin nedeni, hem tırların getireceği düşük maliyet hem de çevreci yaklaşım.

Standart bir dizel tır, Semi serisine göre hem yakıt tüketimi ile firmaya ekstra bir yük oluşturuyor hem de %20 daha az verim sağlıyor. Bunun dışında standart dizel tırlarının çok daha fazla çevre düşmanı olduğunu görüyoruz. Tesla Semi tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırınca, firmalarda yeni tırlara yönelmeye başladı.

Tesla Semi

Tek şarj ile 800 km yol gidilebilmesi ve sadece 30 dakikalık şarj ile 643 km yol gidilebilecek seviyede şarj elde edilmesi, Semi araçlarının bir hayli öne çıkmasını sağlamış gibi gözüküyor. Masrafları yarı yarıya azaltacağını söyleyebileceğimiz serinin satışı için ilk ön siparişleri veren firmalar ise Walmart, Meijer ve J.B. Hunt oldu.

Her ne kadar ilk siparişleri bu üç firma vermiş olsa da Tesla Semi için ilginin çok daha yüksek olması bekleniyor. Böyle devam edecek olursa Semi serisinin yeni standart olarak kabul göreceğini bile söylemek yanlış olmaz. Özellikle kargo filoları için yeni tırlar vazgeçilmezler arasında yer alabilir.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.