Tesla Semi İçin Konsept Çalışması Ortaya Çıktı

Elektrikli otomobil teknolojisi konusunda önemli çalışmalar yapan Tesla, son yıllarda Model S ve Model 3 serileriyle beraber bu alanda öncü firmalardan biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Elektrikli otomobil teknolojisi konusunda akla ilk gelen markalardan biri olmasının yanında bu alanda yeni teknolojiler geliştiren ilk firma olarak da gösterilen Tesla, şimdi ise elektrikli tır üzerinde çalışmalar yapıyor. Hatta çalışmalar yapmakla sınırlı kalmamış olan markanın Tesla Semi araçlarını 16 Kasım tarihinde tanıtması da bekleniyor.

Taşımacılık konusunda bir ilke imza atacak olan yeni elektrikli tırların nasıl teknolojilere sahip olacağı ise merakla bekleniyor. Bir yandan tanıtım beklenirken bir diğer yandan ise yeni tırlar için konsept çalışmaları da devam ediyor.

Tesla Semi Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak?

Tesla’dan elde edilen bilgilere göre hazırlandığı belirtilen yeni konsept çalışmasıyla beraber Tesla Semi araçlarının tasarımı konusunda bazı bilgiler verilmiş durumda. Tesla Semi olarak gelecek olan tırların tasarımının ise oldukça farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Sırada tırlara göre çok daha geleceğe yönelik bir tasarım olarak gösterilen yeni tasarımıyla dikkat çeken Tesla Semi, sunduğu teknolojilerle beraber ne kadar öne çıkacak merak konusu.

Tesla Semi

Öyle ki araçların sadece konsept olarak hazırlanmış olan bu görsellerine bakacak olursak, standartların çok dışında bir seri göreceğiz. Tamamen elektrikli motorun kullanılması, çevre koruması açısından da oldukça önemli olacak. Bunun dışında maliyetinde bir hayli azalacağı belirtiliyor. Tüm bu özellikleriyle beraber bir dönemi değiştirmesini beklediğimiz Tesla Semi tırlarının ne zaman tanıtılacağı konusunda da 16 Kasım kesin bilgisi verilmiş durumda.

Yani yeni seri için aylarca ya da yıllarca beklemek gerekmeyecek. Yeni seri elektrikli tırlar önümüzdeki ay tüm özellikleriyle beraber ortaya çıktı. Tırların nasıl bir teknoloji sunacağını da bu tanıtımla beraber göreceğiz. Tesla tarafından fiyat ve çıkış tarihi açıklamasının da yine tanıtımda verilmesi bekleniyor. Fakat Model 3 üretimlerinde yaşanan gecikme durumu, Tesla Semi serisi içinde geçerli olur mu? Bunu tanıtımdan sonra görmek mümkün olacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.